Zděšený Petr Pithart o vládě a ministrovi ODS, který chce trestat za psaní

12.12.2012 8:55 | Zprávy

ROZHOVOR Kritiku, i tu sprostou, trestat ani zakazovat nesmíme – říká bývalý disident, polistopadový český premiér a dlouholetý senátor Petr Pithart na snahy ministra spravedlnosti za ODS Pavla Blažka omezit a trestat „lži“ v internetových diskuzích. „Diskuze na internetu nás mnohdy hluboce skličují, ale zároveň nás informují o tom, co bychom se jinak asi nedozvěděli,“ upozornil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Zděšený Petr Pithart o vládě a ministrovi ODS, který chce trestat za psaní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Senátu Petr Pithart

Co říkáte na současnou politickou situaci, neustálou obměnu ministrů, slučování ministerstev v poslední třetině vládnutí, vybírání osobností na posty ministrů, například do čela resortu obrany?

Vláda dělá všechno, aby se udržela. To by asi dělala každá vláda. Ale ne každá vláda by svěřila veledůležitý resort obrany vůdkyni strany (i kdyby to byl vůdce, to je jedno), která žádnou stranou není, nýbrž jen stočlennou odštěpeneckou skupinkou, která devíti poslanci drží koalici u moci. To je z obou stran (ODS i LIDEM) cynismus, který hazarduje s naší bezpečností. Voliči si to, doufám, zapamatují a zcela konkrétně ten hazard ztrestají.

Lidé politikům nevěří, nechápou jejich jednání, pochybují o jejich kompetenci a dobrých úmyslech. Nemohou začít pochybovat i o samotné demokracii?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…