Zuzana Bubílková promlouvá z USA: Zeman neměl přejít na slivovici. Babiš umí pracovat s davem. A Komárek by si měl pustit ze záznamu...

02.08.2017 19:31

ROZHOVOR „Miloš Zeman? Vždy byl politik i bavič. Teď je spíš to druhé. A kde udělal chybu? Zeptejte se doktora Hnízdila! Podle mne neměl přejít z becherovky na slivovici. Je sice méně sladká, ale silnější,“ tvrdí o hlavě státu legendární moderátorka a politická glosátorka Zuzana Bubílková. Léto tráví u syna ve Spojených státech, jenž tam žije a pracuje. A proto neviděla veselku exministra financí Andreje Babiše, ani nesledovala hlasité bouchnutí do stolu od poslance ANO Martina Komárka, který už nechce být s politikou zajedno. „Možná by si Martin Komárek mohl pustit záznam svých vystoupení v televizních diskusích. Zjistil by, že trapná žvanivost a hádavost není jen problém těch druhých,“ říká na jeho konto.

Zuzana Bubílková promlouvá z USA: Zeman neměl přejít na slivovici. Babiš umí pracovat s davem. A Komárek by si měl pustit ze záznamu...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Koho byste si nejspíše vzala na paškál v nejnovějším dílu S politiky netančím? Byl by to prezident Zeman, premiér Sobotka, „novomanžel“ Andrej Babiš? A co třeba někdo z poslanců? Miroslav Kalousek, Martin Komárek...

Všechny! Vzít si v humoristickém pořadu na paškál jednoho je neobjektivní nuda. Možná by si Martin Komárek mohl pustit záznam svých vystoupení v televizních diskusích. Zjistil by, že trapná žvanivost a hádavost není jen problém těch druhých. Mám na to krásný bonmot: Nikdy neříkej, že se hádáš s idiotem. Mohl by si myslet totéž.

Jméno Martina Komárka jsem nevytáhla jen tak náhodou. On totiž po čtyřech letech strávených ve Sněmovně zjistil, že tam vládne „příšerné pokrytectví a zloba a také blbost některých projevů“. Souhlasila byste v této souvislosti s tezí lékaře celostní medicíny Jana Hnízdila o tom, že český politický systém je nemocný, neboť v něm působí celá řada psychopatů?

S doktorem Hnízdilem jsem dělala rozhovor. Myslím, že ví, jak se v záplavě lékařů názorově zviditelnit. Tečka. Chytří pochopí, co tím myslím.

Všichni mluví o Andreji Babišovi jako o hrozbě. Sledovala jste jeho svatbu? Není snad v Česku médium, které by o jeho veselce nereferovalo. Zejména bulvár si na tom smlsnul a v sobotu ze slávy dokonce udělal on-line zpravodajství...

Anketa

Vadí vám, že Babiš uspořádal svou svatbu zrovna na Čapím hnízdě?

hlasovalo: 5919 lidí


Jeho svatbu jsem nesledovala. Jsem momentálně v Americe a jsem tak devět hodin pozadu. A uznejte, tak staré zprávy z Čech mě nezajímají. Ale viděla jsem fotky. Nevěsta měla krásnou vlečku. Zajímalo by mne, kolikrát jí ji přišlápli. Já měla nedávno v televizi šaty s minivlečkou a málem se z ní stala rohožka.

Spekulujme. Andrej Babiš se stane premiérem. Jak si bude v této pozici nejspíše počínat? Začne si poté s někým vyřizovat účty? Je Babiš novodobým fenoménem doby?

Jestli je Babiš fenoménem doby? Není! Jen umí pracovat s davem a s podřízením médií trhu. Tak z Kalouska asi ministra financí neudělá a Sobotkovi přidělí trvalou neděli.

Poslanci šetří ve vyšetřovací komisi odposlechy kolem Andreje Babiše a možné úniky z vyšetřovacích spisů. Protože jste ostřílená pozorovatelka politické scény – co myslíte, vyšetří něco kloudného?

Jednotkou zbytečnosti je parlamentní vyšetřovací komise. Stačí?

Už jsem zmínila „Co týden dal“. Vzpomínáte na debaty z té doby, v nichž kraloval Miloš Zeman? Čím to, že dnes již jej stále méně a méně lidí bere vážně? V čem nejspíše šlape vedle?

Vždy byl politik i bavič. Teď je spíš to druhé. A kde udělal chybu? Zeptejte se doktora Hnízdila! Podle mne neměl přejít z becherovky na slivovici. Je sice méně sladká, ale silnější. Čímž odpovídám i na další otázku.

Myslíte si, že výkon prezidenta Zemana ovlivňuje a omezuje jeho zdraví? Anebo snad stáří?

Odpověděla jsem výše.

Do hry o prezidentský úřad nakročil senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Ten mimo jiné platí za velkého obhájce kouření a dlouhodobě kritizuje EU. Volila byste jej?

Kubera prezidentem? Alespoň by se po kuřákovi Zemanovi nemuselo na Pražském hradě znovu malovat tak, jak to svého času udělal Klaus, když nastoupil po Zemanovi jako šéf Poslanecké sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaps globalizace v přímém přenosu. Rozpustit Evropský parlament, navrhuje pro začátek novinář Ivan Hoffman

10:40 Kolaps globalizace v přímém přenosu. Rozpustit Evropský parlament, navrhuje pro začátek novinář Ivan Hoffman

ROZHOVOR Svět už nikdy nebude takový, jako před pandemií, řekl nám novinář a písničkář Ivan Hoffman …