Gottwald mohl být dneska veleben, prohlásil v ČT Grebeníček

14.02.2013 21:08

Hostem pořadu Hyde Park na ČT24 byl poslanec KSČM Miroslav Grebeníček. nedávno hodně lidí naštval svým zpochybněním oběti Jana Palacha, nyní vysvětloval nejen to.

Gottwald mohl být dneska veleben, prohlásil v ČT Grebeníček
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM
reklama

Grebeníček uvedl: “Záleží na tom, z jakého úhlu se budeme na celou věc dívat,”. Podle něj pamětníci tvrdí, že Palach jako student četl Karla Marxe nebo Vladimíra Iljiče Lenina. “Pamětníci říkají, že se s tím i ztotožňoval,” řekl komunista.

Palach chtěl lidi probudit

„Mám pocit, že tím, jak jsem vystoupil ve sněmovně, tak se spousta lidí aktivizovala,“ řekl Grebeníček. Palach podle něj protestoval proti cenzuře, proti letargii lidí. Odmítá, že by v Poslanecké sněmovně vystoupil proti Palachovi. „Důvodová zpráva přiložená k zákonu mi vadila,“ doplnil.

„Já prostě jenom konstatuji, že byl jednoznačně proti cenzuře, že chtěl aktivizovat lidi,“ tvrdí Grebeníček. Palachovi se prý líbil obrodný proces Pražského jara a nadchl se jím. „Na jeho pohřbu vystoupil ministr školství,“ dodal Grebeníček.

Grebeníček nepopřel, že by byl ochoten po příštích volbách jednat i o ministerském křesle pro sebe. „Já jsem vysokoškolský kantor,“ objasnil, kam by jeho ambice mířily. „Odmítám srovnávání německého nacismu a ruského bolševismu. To je hloupost a účelovost,“ prohlásil.

„Možná kdyby měl Gottwald odvahu říct Stalinovi ne, byl by dnes ctěn a veleben,“ odmítl Grebeníček odpovědět na otázku diváka, kterého zajímalo, jestli byl bývalý komunistický prezident Klement Gottwald masový vrah. Poté ale dodal: „Ne, myslím, že ne.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…