Kalousek volal kvůli letounům CASA i Lessymu

12.07.2012 16:25

Podle informací ČTK, měl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) volat ohledně vyšetřování případů nákupu letadel CASA i policejnímu prezidentovi a vyčíst mu postup vyšetřování policie.

Kalousek volal kvůli letounům CASA i Lessymu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Kalousek volal kvůli kauze CASA i policejnímu prezidentovi. Vyčítal mu postup policie a zastrašoval.

"Pak se za výroky omluvil," řekl Petr Lessy na jednání bezpečnostního výboru sněmovny.

Telefonáty s ministrem financí se podle Lessyho odehrály 4. července.

"Byly to tři telefonáty během hodiny, kdy jsem opravdu s ním odmítl jednat na téma CASA. Jednak mi to nepřísluší, nejsem policejním orgánem a jednak jsem si znovu vyslechl tyto výčitky na adresu policie a nevhodné výrazy," řekl Lessy.

Kalousek Lessymu prý vyhrožoval "stíháním"

Kalousek podle Lessyho v prvním hovoru naznačoval, že "budeme všichni odstíháni ve velmi krátké době". Hovor prý kvůli tomu ukončil.

"Panu ministrovi jsem sdělil, že tyto výroky nejsou vhodné a tímto se nenecháme zastrašit," řekl dále. Kalousek podle něj poté ještě dvakrát volal. "Mírnil to a poprosil v podstatě o to, abychom to tak nebrali osobně," dodal Petr Lessy.

Na nepravdy nechce Kalousek reagovat

"Policejní provokace týkající se jakýchkoli mých údajných telefonátů s policisty šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) na můj podnět. Na nepravdivé útoky funkcionářů Policie ČR nebudu reagovat, než GIBS uzavře své šetření," reagoval následně Kalousek na výroky Lessyho.

Kalousek už dříve potvrdil informaci médií, že volal vyšetřovateli případu kolem letounů CASA Jiřímu Mazánkovi. Policie kvůli údajně předraženému nákupu požádala o vydání místopředsedkyně sněmovny Vlasty Parkanové (TOP 09). Kalousek ale odmítá, že by na vyšetřovatele vyvíjel nátlak.

Zjišťujeme podrobnosti...

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ahe, čtk

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…