Hodonín: V ulici Horní Plesová se počítá s výstavbou nového bytového domu

17.11.2020 15:55 | Zprávy
autor: PV

Na posledním jednání zastupitelstva města 14. září byla schválena Koncepce bytové politiky města. Radní se následně 20. října zabývali naplňováním jejích konkrétních cílů. Ty tak dostávají jasnější obrysy. Jedním z nejdůležitějších stanovisek bylo rozhodnutí o výstavbě bytového domu v ul. Horní Plesová.

Hodonín: V ulici Horní Plesová se počítá s výstavbou nového bytového domu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně

Cíle koncepce bytové politiky se týkají tří hlavních oblastí, a sice Podpory individuální výstavby, Efektivní správy bytového fondu města a Optimalizace a podpory bydlení pro vybrané cílové skupiny.

Zejména třetí bod zabývající se Optimalizací a podporou bydlení pro vybrané cílové skupiny pak dostává již zcela konkrétní obrysy. Rada města rozhodla o výstavbě bytového domu v ul. Horní Plesová. Jedná se tak o jeden z prvních kroků vedoucích k modernizaci této lokality a zejména pak k posílení bytového fondu. Celá investiční akce je však teprve na samém počátku. "Lokalita v této ulici je momentálně jediným místem, kde lze výstavbu domu realizovat. Následovat by nyní měla příprava harmonogramu realizace a především přípravné práce související s výběrem projektanta. Ten by mohl být vybrán již v prvním čtvrtletí následujícího roku," uvedl vedoucí odboru právního a majetku Petr Spazier. Jak dále doplnil, během roku 2021 by mohly probíhat projekční práce včetně získávání stanovisek dotčených orgánů. Bez zpracovaného projektu město nemůže čerpat dotace z dotačních programů. Právě zpracovaná projektová dokumentace je totiž při podávání žádostí o dotace podmínkou.

Celá příprava stavby bude samozřejmě probíhat ve spolupráci s městským architektem, který by se měl vyjádřit nejen k plánované podobě domu, ale k celému koncepčnímu řešení této lokality.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…