Olomouc: Nová koncepce uvádí, jak bude město hospodařit s vybranými nemovitostmi

29.12.2015 8:38 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelé města Olomouce na svém prosincovém jednání schválili dokument, který se zabývá dlouhodobým plánem hospodaření s vybraným nemovitým majetkem města, a to v období do roku 2018. Schválená koncepce přiblíží občanům záměry města, které má v příštích letech v nakládání s konkrétními nemovitostmi.

Olomouc: Nová koncepce uvádí, jak bude město hospodařit s vybranými nemovitostmi
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Jsou zde zařazeny primárně objekty, které jsou svěřeny do správy společnosti Správa nemovitostí Olomouc, a.s., a jedná se zejména o vybrané pozemky a stavby pro bydlení, pozemky a stavby s vysokou kulturní společenskou hodnotou (například domy na území městské památkové rezervace) a objekty občanské vybavenosti a takové, které slouží k zajištění nějaké sociální služby (například domy s pečovatelskou službou).

Primárním cílem této koncepce je jasné definování postojů, které bude samospráva zastávat při nakládání s nemovitým majetkem. „Chceme tak veřejnost seznámit s našimi záměry pro příští roky a uvést přehled majetku, který je s ohledem na svou historickou hodnotu pro obyvatele a potřeby dalšího udržitelného rozvoje města určen k dlouhodobému ponechání v komunálním vlastnictví, a takový, u kterého se předpokládá zcizení z majetku města, tedy prodej, směna nebo darování,“ vysvětluje náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček. Současně koncepce respektuje základní vizi samosprávy ponechat si do budoucna ve vlastnictví odpovídající počet bytových jednotek z celkového bytového fondu na území města, tak aby se mohlo město aktivně podílet na zajištění jednoho z důležitých sociálních práv člověka, kterým je právo na bydlení.

Koncepce uvádí několik možností, jak město Olomouc plánuje nakládat s vybranými nemovitostmi:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…