Pardubice: Zastupitelé schválili změny rozpočtu

27.09.2025 7:14 | Tisková zpráva

Zastupitelstvo města rozhodlo o dalších změnách rozpočtu na rok 2025.

Pardubice: Zastupitelé schválili změny rozpočtu
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Nově vyčleněné prostředky zamíří do přípravy výstavby polyfunkčního domu Lávka v Husově ulici, investic do dopravy až po podporu plaveckého areálu. Nejvýznamnější část změny rozpočtu se týká domu Lávka v Husově ulici, který je připravován ve spolupráci s městskou společností Rozvojový fond Pardubice a.s.

„Polyfunkční dům Lávka v Husově ulici bude prvním projektem komunitního bydlení, kde vznikne 60 cenově dostupných nájemních bytů velikosti 1+kk a 2+kk jako bydlení pro seniory a startovací byty pro mladé, ale také s mateřskou školou pro 50 dětí, komunitním prostorem a zahradou. Nyní schválené finance ve výši 1,5 milionu korun, kde zapojujeme ušetřené prostředky z investice do zázemí Hattriku v enteria aréně, míří na projektovou dokumentaci, kterou zajistí Rozvojový fond Pardubice, a.s. Cílem je mít připravenou dokumentaci pro stavební povolení v době vydání nového územní plánu, který očekáváme na jaře příštího roku,“ řekl 1. náměstek primátora zodpovědný za ekonomiku a rozpočet Jakub Rychtecký s tím, že samotná investice by mohla být financována kombinací dotace ze Státního fondu podpory investic, zvýhodněného úvěru a vlastních zdrojů Rozvojového fondu Pardubice.

Anketa

Jdete k volbám?

97%
1%
hlasovalo: 3866 lidí

Město také odkoupí za 26,7 milionu korun od společnosti Chládek a Tintěra pozemky a vybudovanou dopravní stavbu. „Sjezd z I/37 a nová propojovací komunikace do ulice K Vápence napojí celou komerční zónu a zlepší dopravní dostupnost této části města. Současně Dopravní podnik města Pardubic dokončuje výběrové řízení na výstavbu strategicky významného parkovacího domu na Terminálu Jih, který výrazně posílí městskou dopravní infrastrukturu. Nová komunikace zároveň odlehčí dopravě v Teplého ulici. Sjezd plánujeme zpřístupnit veřejnosti do konce letošního roku, “objasnil primátor Jan Nadrchal.

Dalším projektem, na který rozpočet pamatuje, je příprava nové cyklostezky v délce 3,1 km, která povede podél plánovaného jihovýchodního obchvatu od Dražkovic do Pardubiček, s napojením mezi stanovištěm záchranky a společností Foxconn na silnici do Černé za Bory. „Letos uvolňujeme 5 milionů korun na přípravné a projektové práce – například archeologický průzkum, přeložky sítí či technický dozor. V roce 2026 pak dalších 15 milionů korun na samotnou realizaci, která bude probíhat společně s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky při budování jihovýchodního obchvatu města. Cyklostezka vytvoří dosud chybějící bezpečnou spojku mezi městskými částmi,“ řekl náměstek Rychtecký.

Významná část prostředků půjde také na opravy pardubického Aquacentra. Město navýší rozpočet na opravu rekreačního a skokanského bazénu na více než 10,5 milionu korun, a to z důvodu, že chce udělat opravu obou bazénů najednou. Opravy zahrnují kompletní výměnu obkladů, které se masivně odlepují, a nahrazení mozaiky novými keramickými obklady. Součástí zakázky je i oprava stavebních konstrukcí, technologického vybavení a zajištění technického dozoru i koordinace bezpečnosti práce. Nic tak již nebrání vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Co by mi jako občanovi přineslo Euro?

A proč se zabýváte jeho zavedením zrovna teď? Vyřeší to snad problém, že naše mzdy jsou podprůměrné, a že je se vše zdražuje a čím dál víc lidí na spoustu věcí pořádně už ani nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Pardubice: Zastupitelé schválili změny rozpočtu

7:14 Pardubice: Zastupitelé schválili změny rozpočtu

Zastupitelstvo města rozhodlo o dalších změnách rozpočtu na rok 2025.