Senátorka Vítková: Šijeme roušky pro pracovníky Domova pro seniory

28.03.2020 7:35

V naší republice se objevil obrovský nedostatek roušek pro všechny obyvatele v souvislosti s bojem proti koronaviru. Díky iniciativě mnoha jednotlivců, spolků, organizací a dalších ochotných lidí vzniklo tzv. „šití roušek“, do kterého se aktivně zapojila i senátorka za KDU-ČSL Jaromíra Vítková.

 Senátorka Vítková: Šijeme roušky pro pracovníky Domova pro seniory
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková

„I já jsem se zapojila a s dalšími dobrovolnicemi jsme ušili za 2 dny 105 roušek pro pracovníky Domova pro seniory v Černé Hoře. Další roušky šijeme dál. Díky této obrovské občanské iniciativě, která vzešla mezi lidmi, pokrýváme místa, kde roušky chybí. V této době to byla nejrychlejší pomoc potřebným," uvedla senátorka, která využila své zkušenosti z mladých let, kdy bylo běžné, že se doma šilo oblečení pro celou rodinu.

„Pozitivní bylo, že se přidaly vrstevnice a v malé skupince jsme našily větší množství roušek. Vlastní materiál jsme si přinesly každá z domova. Srdečná atmosféra a vzájemná podpora mezi sebou nechyběla v této těžké době. Tato akce nás obohatila i duševně a při práci jsme se i zasmály. Vznikla na dva dny tzv. parta hic, ve které se zapojila i moje asistentka i její maminka s kolegyněmi učitelkami ZŠ Boskovice Sušilova,“ přiblížila s úsměvem Vítková.

„Tímto bych chtěla vyjádřit velké poděkování všem, kteří se do této aktivity zapojili a pomohli svým blízkým či tam, kde to potřebují,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Rys: Měřič rychlosti poslouží ke zlepšení dopravy

8:39 Starosta Rys: Měřič rychlosti poslouží ke zlepšení dopravy

Nový mobilní měřič rychlosti vozidel, který hodlá pořídit město Bruntál, bude sledovat parametry pro…