ANO: Babiš chce posílat peníze z hazardu na sport přes MŠMT

20.12.2014 14:25 | Zprávy
autor: ANO

Ministr financí Andrej Babiš chce změnit rozdělování peněz z hazardu na sport. Místo Českého olympijského výboru (ČOV) by je mělo sportovcům posílat ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), prohlásil na dnešní tiskové konferenci k představení nových daňových sazeb. Sazby by zvýšily zdanění hazardu až na dvojnásobek.

ANO: Babiš chce posílat peníze z hazardu na sport přes MŠMT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí ANO 2011

Od nich si resort slibuje, že od roku 2016 vybere na daních až o šest miliard korun více. Právě ty chce poslat na sport. "Pokud se splní naše očekávání výběru daní, tak od roku 2016 by mohlo jít do sportu až šest miliard korun ročně," prohlásil ministr financí Andrej Babiš s tím, že upřednostňuje financování provozu před investicemi do sportovišť.

Tyto peníze by podle Babiše sportovcům mělo nově rozdělovat ministerstvo školství namísto Českého olympijského výboru (ČOV), přes nějž peníze proudí nyní. Babiš současný systém označil na neprůhledný. Předseda ČOV Jiří Kejval však návrh nepovažuje za dobrý. Stoprocentní závislost na státu podle něj nikdy nepřinesla nic dobrého.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

7:04 Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.