Rada města Trutnova odsouhlasila podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Důvodem je poškozování vzrostlého jasanu v Horním Starém Městě, který někdo záměrně ničí. Škoda se dle znaleckého posudku vyšplhala na 220.000 Kč.
Trutnovští radní odsouhlasili podání trestního oznámení na neznámého pachatele, který záměrně poškozuje strom v majetku města Trutnova. Jde o vzrostlý jasan ztepilý v Mladobucké ulici. „V roce 2018 jsme na tento 12 metrů vysoký strom pořídili znalecký posudek, který zhodnotil jeho stav jako nadprůměrně dobrý s vysokou biologickou i společenskou funkčností,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Dle posudku byla hodnota stromu před dvěma lety vyčíslena na téměř 260.000 Kč.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV