Anticovid tým: Máme plán na zrychlení očkování, musí se také více trasovat

27.10.2021 7:33 | Tisková zpráva

Pojišťovny by podle anticovid týmu koalice SPOLU oslovit rizikové skupiny (především seniory) s informačním materiálem k očkování.

Anticovid tým: Máme plán na zrychlení očkování, musí se také více trasovat
Foto: KDU-ČSL
Popisek: AntiCovid tým SPOLU - Bohuslav Svoboda (ODS), Vlastimil Válek (TOP 09) a Marek Výborný (KDU-ČSL)

Do vakcinace by se měli podle expertního týmu více zapojit i praktici. Vláda by podle SPOLU měla posílit trasovací kapacity a po krátkých prázdninách v pondělí otestovat děti ve školách.

Klíčové je podle Anticovid týmu především zrychlit očkování, protože jen očkování znamená návrat k normálnímu životu. Pojišťovny by podle SPOLU měly rozeslat informační materiál, který představí výhody očkování, vyvrátí dezinformace s ním spojené a bude apelovat na adresáty, aby se nechali naočkovat. Výraznější roli by měli hrát také praktičtí lékaři, kteří, by měli aktivně vést svoje neočkované pacienty k tomu, aby se naočkovali. Tyto úkony by měly být nově hrazené zdravotními pojišťovnami. Praktičtí lékaři provádí v podstatě všechna očkování, není důvod, proč by tomu u covidu mělo být jinak. Praktici mají nejlepší předpoklady k tomu, aby zajistili doočkování především seniorů.

Vláda by podle Anticovid týmu měla urychleně posílit trasovací kapacity. Hygieny opět nestíhají dohledávat všechny nahlášené kontakty a ve většině regionů tak dochází k nekontrolovanému komunitnímu šíření viru. Pokud nebude fungovat trasování, nebude možné podchytit další vznikající ohniska nákazy.

Kabinet by měl také na pondělí po podzimních prázdninách naplánovat testování ve školách. Právě žáci a studenti mají často mírný, nebo bezpříznakový průběh onemocnění covid-19, čímž přispívají k nárůstu případů.

Všechny tyto domácí úkoly měla vláda splnit během léta, kdy na to měla dostatečný prostor a čas. Bohužel v tom ale selhala. Stejně jako loni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá