Babiš: Není novinkou, že s paní kancléřkou máme v migračních otázkách různé názory

06.09.2018 21:40 | Zprávy
autor: PV

Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou o česko-německé spolupráci, budoucnosti Evropské unie i migraci.

Babiš: Není novinkou, že s paní kancléřkou máme v migračních otázkách různé názory
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo. S kancléřkou Angelou Merkelovou jednal o aktuálních evropských tématech i česko-německé spolupráci. Setkal se také s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem, zástupci německých think-tanků a položil věnec u památníku Berlínské zdi.

Německo premiér navštívil na pozvání kancléřky Merkelové a pokračuje tak v tradici úvodních návštěv v sousedních zemích. Tématy setkání obou státníků byly jak česko-německé vztahy, tak aktuální evropské otázky.

Premiér Babiš vyzdvihl vysokou úroveň komunikace s německými partnery, která významně posílila se zahájením strategického dialogu. Rád by ho nadále využíval pro diskuzi o prioritních oblastech česko-německé spolupráce, jako jsou například věda a výzkum či spolupráce záchranných a policejních složek, i pro přípravu nových společných projektů. V letošním roce uplynulo také 20 let od založení Česko-německého fondu budoucnosti, který je důležitou součástí česko-německých vztahů.

Významným tématem byla dopravní infrastruktura, především pak železniční spojení mezi Prahou a Mnichovem, které je třeba modernizovat, a Prahou a Drážďany, kde je plánována výstavba vysokorychlostní trati. Ta by vedle zkrácení jízdní doby mezi těmito městy zároveň zvýšila kapacitu trati pro nákladní dopravu. Z hlediska hospodářské využitelnosti je pak pro ČR klíčová splavnost Labe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.