Baránek (Soukromníci): Kdo má jiný názor, už zase dostává přes hubu

06.04.2016 9:10 | Zprávy
autor: PV

Před příjezdem čínského prezidenta jsem se dozvěděl z úst pana prezidenta Zemana a pana předsedy vlády Sobotky, tedy dvou v současnosti funkcí nejvlivnějších politiků, že návštěva z Číny je pro nás událostí desetiletí. Řekl jsem si, že pro mne určitě ne, od roku 1989 naši republiku navštívilo několik osobností, které pro naši cestu z komunismu k demokracii měli neskonale větší význam. Řekl jsem si, ať se levičáci vykecají.

Baránek (Soukromníci):  Kdo má jiný názor, už zase dostává přes hubu
Foto: SsČR
Popisek: Rudolf Baránek

Poprvé mně zatrnulo, když jsem večer v televizi viděl, jak dnešní Evropská třída v Praze, dříve Leninova, je ověnčena vlajkami s rudou hvězdou. Druhý den jsem si Evropskou projel a bylo mně špatně od žaludku. Vzpomněl jsem si, že když jsem se někdy kolem roku 1975 vracel se „svým“ náklaďákem Praga S5T z Chomutova a asi 1 km před letištěm mne zastavila policie s tím, že musíme čekat, než přistane a odjede na Hrad milovaný vůdce korejského lidu KIM – IR – SEN, tedy děda dnešního  milovaného vůdce, kterému lid říká Jasné slunce. A je jedno, kolik jich popraví, je jedno, že hlady okusují kůru ze stromů, milují ho. Když nás po třech  hodinách pustili na průjezd Prahou, hlavní ulice byly ověnčeny vlajkami s rudou hvězdou a paní učitelky odváděly děti s mávátky. Nezapomenutelné.

Jak se nyní blížil termín čínského příjezdu, začalo být jasné, že naši levicoví vládnoucí pánové, z nichž mnozí byli hrdí členové KSČ a dalších dobových organizací, pro nás chystají názornou ukázku toho, kam by se měla naše republika ubírat, pokud je ve volbách pravice neporazí. Pan prezident Zeman přes čínskou televizi brilantní a svižnou angličtinou vzkázal, že teď konečně se naše republika vymanila ze jha NATO a EU a začíná dělat svobodnou zahraniční politiku. A aby bylo všem jasno, „zazní i dělové salvy na důkaz nerozborného přátelství“. Já osobně panu prezidentovi za jeho otevřenost děkuji. Dal velké razítko na to, že naši pánové to s rudými hvězdami myslí vážně. To jsme ještě nevěděli, že nám předvedou více věcí z komunistického folklóru. Přijelo cca 200 důstojníků čínské tajné policie, usměrňovali nadšené čínské mávače a velmi agresivně zasahovali proti českým občanům, kteří projevovali jiný názor. A je to zpátky, kdo má jiný názor, dostane přes hubu. To nebyli čínští kuchaři a číšníci z restaurací v Praze. Tito pánové jsou na podobné události dobře vycvičení. Doteď ale mydlili jenom Číňany, v rámci vstupu čínských investic do ČR rozšířili  svoji působnost. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

18:01 Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…