Barta (OČR): Počet správních žalob jako barometr počtu „lemplů“ ve státní správě

02.08.2018 21:08 | Zprávy
autor: PV

Arogance úředníků státní správy se zdá stále vyšší. Chtějí ukázat, co vše si mohou dovolit a tak si dovolují! Správní řízení zpravidla zahajují státní úředníci, když nedostanou úplatek, nebo kontrolovaní lidé nepanáčkují tak, jak si oni přejí.

Barta (OČR): Počet správních žalob jako barometr počtu „lemplů“ ve státní správě
Foto: obcane-cr.cz
Popisek: Občané České republiky - logo

Klasické soudy  v České republice trvají deset či dvacet let a déle. Účastníci si už ani nepamatují, o co jde, ale soudy běží...

Zdálo by se, že správní soudnictví, které řeší pochybení úředníků státu při výkonu státní moci je na tom lépe. Ale je to jenom dojem a optický klam! Například u Městského soudu v Praze trvá vyřízení jedné správní žaloby v současné době v průměru 667 dnů. Z pohledu občana či firmy postiženého arogancí či nesprávným postupem nebo poškozením ze strany státu úředníkem, který pochybil či chybuje a jeho kolegové i nadřízený úřad chování úředníka a chybná rozhodnutí kryjí, to je neúnosná doba. Pokud je součástí sporu i splatná pokuta, kterou potrestal státní úředník spupného a nepanáčkujícího občana či firmu, může to být i likvidační.

Chybí osobní odpovědnost za prováděné úkony státního úředníka. Když dělník vyrobí zmetek, nedostane zaplaceno za práci a musí zaplatit náklady škody. Když udělá chybu státní úředník a poškodí občana, úředník nenese žádnou hmotnou odpovědnost za způsobené škody a ještě dostane zaplaceno jako za kvalitní práci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.