Bartošek (KDU-ČSL): Lidé, zbystřete, normalizace je zpátky...

25.08.2018 10:49 | Zprávy
autor: PV

To, co se u nás na politické scéně děje poslední měsíce (s přípravnými fázemi možná i roky) je výsměchem naší minulosti posledních téměř 30 let a snaze vymanit se po předcházejících desetiletích z pařátů totality. Přesto si to část české populace (menšinová) nechce přiznat.

Bartošek (KDU-ČSL): Lidé, zbystřete, normalizace je zpátky...
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

Především ti, kteří volili oligarchovo hnutí ANO 2011, a asi i nemálo stoupenců mocichtivého ČSSD. O to smutnější, že si letos připomínáme typicky česká osmičková výročí. 1918, 1938, 1948, 1968. A já stále doufám, že k nim v budoucnosti nepřibude i neveselý rok 2018.

Letošním 12. červencem u nás došlo k zásadnímu politickému zlomu. Důvěru získala vláda se zcela oficiální podporou komunistů. Ale to je už jen třešnička na babišovském dortu, protože devastace demokracie a svobody, prorůstání společnosti komunistickými manýry běžela dávno před tím. Likvidace nepohodlných osob na ministerstvech a dalších úřadech. Odstraňování „neloajálních“ lidí na vedoucích postech v armádních a policejních složkách. Očividná nespolupráce se „ strategicky nepřijatelnými“ partnery napříč politickým spektrem a svalování neúspěchu jakýchkoli dohod na neochotu těchto stran společně jednat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.