Beitl (ODS): Národní investiční plán ČR - paskvil, u kterého nesedí ani číslování stránek

08.01.2020 19:44 | Zprávy
autor: PV

Popravdě řečeno jsem od tohoto dlouho utajovaného materiálu nic neočekával, ovšem míra amatérismu s jakým byl zpracován a současně humbuk, který se kolem něj odehrával, mě přinutili sednout a napsat tento článek.

Beitl (ODS): Národní investiční plán ČR - paskvil, u kterého nesedí ani číslování stránek
Foto: archiv politika
Popisek: poslanec Parlamentu ČR Petr Beitl (ODS)

Rozhodně uznávám a podporuji tvorbu dlouhodobých plánů na všech úrovních řízení země, ovšem takové plány musí mít danou strukturu a provázanost, která v uvedeném materiálu dramaticky chybí.

Míra diletantismu je zde taková, že člověk, který v regionu žije a věnuje se jeho správě, objeví všechny chyby hned při prvním čtení, takže nejsou potřeba ani žádné analýzy. Tak jak byl vydán, připomíná NIP špatně zpracovaný  koncept budoucího strategického plánu. Spíše to vypadá, že ty seznamy projektů dávaly dohromady sekretářky pana Babiše (a to jim vůbec nechci křivdit). Prostě přepsaly nápady, o kterých nic nevěděly, z jednoho papíru na druhý.

Narodil jsem se a žiji v Libereckém kraji, proto se budu věnovat této části NIP. Nejenom, že zde skutečně nesedí číslování stránek. Například, podle obsahu mají být investice v Libereckém kraji na stranách 188-194 a ve skutečnosti jsou na stranách 190-195.

Ale současně je to materiál, ve kterém evidentně levá ruka neví, co dělá pravá. Jak jinak by bylo možné, že se na první pohled některé investice opakují.

Ještěd i Harrachov zainvestujeme hned dvakrát?

Třeba téma rekonstrukce Ještědu objevuje hned ve dvou položkách. Zde přesně opisuji uvedený text.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

20:05 Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.