Berdychová (ANO): Vzdělávání musíme přiblížit změnám ve společnosti a světu

02.05.2018 13:00

Královéhradecký kraj jako první z krajů České republiky podepsal Memorandum členů České národní koalice pro digitální pracovní místa. O připojení kraje do takzvané DigiKoalice rozhodli radní. Cílem DigiKoalice je reagovat na změny ve společnosti a její postupnou digitalizaci a přizpůsobovat vzdělávání dětí i dospělých rozvoji digitálních technologií.

Berdychová (ANO): Vzdělávání musíme přiblížit změnám ve společnosti a světu
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

„Využití digitálních technologií a podpora nových trendů ve vzdělávání je směr, kterým se Královéhradecký kraj vydává. Musíme vzdělávání dospělých a hlavně dětí přiblížit změnám ve společnosti a světu, ve kterém vyrůstají. Členství v DigiKoalici nám přinese inspiraci, nové podněty či ověřené zkušenosti, které využijeme pro realizaci připravovaných projektů včetně pilotního projektu kraje na podporu digitálního vzdělávání,“ sdělila náměstkyně hejtmana zodpovědná za oblast školství, kultury a sportu Martina Berdychová.

DigiKoalice je otevřené uskupení zástupců státních institucí, IT firem, ICT sektoru, vzdělávacích institucí, akademické obce, neziskových organizací, zřizovatelů škol a školských zařízení a dalších subjektů, které chtějí přispět ke zvýšení digitální gramotnosti občanů České republiky, ke zvýšení jejich šance uspět na trhu práce a docílit tak v důsledku větší konkurenceschopnosti české ekonomiky. DigiKoalice je členem mezinárodní platformy Digital Skills and Jobs Coalition.

Signatáři Memoranda deklarují svou ochotu spolupracovat napříč soukromým, akademickým i státním sektorem s cílem připravit žáky i studenty pro digitální pracovní místa. Digitální pracovní místo je pojímáno jako široké označení pro jakoukoliv produktivní činnost člověka, při které je efektivně a bezpečně využívána digitální technologie k naplnění stanovených cílů.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • vicehejtmanka

„Naším cílem je, aby vzdělávání v oblasti digitálních technologií bylo aktuální, efektivní a poskytovalo každému občanu ČR příležitost rozvíjet v průběhu celého života vlastní digitální kompetence tak, aby byl úspěšný na trhu práce a byl schopen digitální technologie využívat k zajištění svých životních potřeb a spokojeného života,“ poznamenala Martina Berdychová. Jednou z oblastí, na kterou se Královéhradecký kraj zaměří, je například zvyšování povědomí o roli digitálních technologií ve světě práce, a to například formou organizace osvětových kampaní s cílem přitáhnout mladé lidi k propojování digitálních dovedností do vlastního vzdělávání a do své další kariérní dráhy.

Královéhradecký kraj se koncem dubna coby čerstvý člen DigiKoalice zúčastnil semináře se zástupci krajských vzdělávacích zařízení, Národního ústavu pro vzdělávání a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v rámci projektů Europass, EQF, DigiKoalice a Podpora krajského akčního plánování. Náměstkyně Martina Berdychová zde představila stávající i plánované aktivity kraje v této oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský (Piráti): Jasně říkáme, že Rusko a Čína nesmí v Česku stavět jádro

10:01 Lipavský (Piráti): Jasně říkáme, že Rusko a Čína nesmí v Česku stavět jádro

Piráti žádají homeoffice pro pracovníky ministerstev, spravedlivé kompenzace, rozšíření ošetřovného …