Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Plukovník Eduard Stehlík? Muž na nesprávném místě

26.12.2019 13:23 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo obrany České republiky má zvláštní oddělení, které se nazývá „Odbor pro válečné veterány“ a do jeho kompetence spadá i podávání žádostí o vydání Osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu.

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Plukovník Eduard Stehlík? Muž na nesprávném místě
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy

Tato agenda zahájila svojí práci teprve dne 17.11. 2011. Před tím něco takového neexistovalo...

Ředitelem výše uvedeného „Odboru pro válečné veterány“ a šéfem vydávání „Osvědčení účastníka  odboje a odporu proti komunismmu“ se stal dne 03.03. 2014 plukovník Eduard Stehlík. Svojí činnost, coby ředitel končí 31.12. 2019.

Podle jaké logiky, proč a za jaké zásluhy k tomu došlo, aby se stal ředitelem nelze z dostupných pramenů zjistit. Rovněž není zjistitelné proč mu Ministerstvo obrany neprodloužilo pracovní smlouvu...

Zajímavý je tím pádem postřeh redaktora „Lidových novin“ a historika Petra Zídka:

„Eduard Stehlík zpolitizoval vydávání osvědčení o účasti v odboji proti komunismu. Inspekce ministra konstatovala, že některá rozhodnutí v agendě třetího odboje nesplňují elementární kritéria správního řádu. Stehlík vyštval z oboru kriticky myslící kolegy. Dokázal si vytvořit síť kontaktů a podporovatelů v politickém spektru místo, aby jednal v apolitickém prostředí a fungoval podle zákonných mantinelů...“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Alkohol

Alkohol je metla lidstva. Vy mluvíte o jeho omezení pro nezletilé. Jak ho pro ně chcete ještě víc omezit? Bohužel já myslím, že by měl být omezen i pro dospělé. Proč ho koupíte všude? Proč je na něj vysílána reklama? Co ho i víc zdanit jako je to třeba u tabáku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.