Beznoska (ODS): Sociální bydlení v ČR. Jak dál?

29.02.2016 22:09 | Zprávy
autor: PV

V úterý 1. března v dopoledních hodinách proběhne v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR odborný seminář ke koncepci sociálního bydlení.

Beznoska (ODS): Sociální bydlení v ČR. Jak dál?
Foto: ODS
Popisek: Adolf Beznoska

Akce se koná pod záštitou poslance Adolfa Beznosky (ODS) a ve spolupráci s výborem pro sociální bydlení. Za účasti zástupců státní správy i samosprávy, odborníků z řad občanských sdružení a z komerční sféry budou diskutována aktuální témata z oblasti koncepce sociálního bydlení, ekonomické dopady připravovaného zákona, příklady zahraniční praxe i pohled na téma sociálního bydlení očima samosprávy.

„Sociální bydlení je aktuálním tématem a bezesporu stojí za pozornost širšího okruhu zákonodárců. Rozhodli jsme se proto s experty podívat na novou koncepci, která je předvojem nového zákona o sociálním bydlení v rámci diskusního semináře,“ říká Adolf Beznoska, poslanec a člen výboru pro sociální politiku Parlamentu ČR. „Pohled na problematiku sociálního bydlení zde nabídnou odborníci z různých sfér byznysu. Věříme, že právě tento vícevrstvý pohled na toto téma vyvolá zájem a rozpoutá zajímavou diskusi.“

V prvním dopoledním panelu představní zástupce MPSV ČR koncepci sociálního bydlení a základních obrysů připravovaného zákona o sociálním bydlení. Následovat bude blok věnovaný pohledu na současnou situaci na poli sociálního bydlení u nás, ve které promluví Milan Taraba, předseda Sdružení nájemníků ČR, Tomislav Šimeček, předseda Občanského sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR a Ivana Nesétová ředitelka občanského sdružení Centrom. Ekonomickým dopadům připravovaného zákona o sociálním bydlení se bude ve své sekci věnovat Tomáš Kubíček ze sekce stavebnictví Hospodářské komory ČR a Pavel Kliment z KPMG. Dopolední diskusní seminář zakončí poslanec Adolf Beznoska pohledem na téma očima samosprávy.

Akci bude moderovat Michal Zaorálek z Good Government Institutu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustřižení zpěvu Jarka Nohavici ze strany ČT při mis…