Birke (ČSSD): Hnutí ANO a Úsvit bojkotují šetření ohledně dálnice D47

28.10.2016 4:30

Jsem přesvědčen, že lidé mají právo vědět, jaká pochybení se při přípravě a výstavbě dálnice D47 stala a kdo je způsobil. Bohužel kvůli bojkotu ze strany ANO a Úsvitu je komise pro vyšetření stavby dálnice D47 již řadu týdnů paralyzována. Ani dnes obě strany do komise své členy již potřetí nenominovaly. Proto jsem předsedy poslaneckých klubů ANO a Úsvitu písemně vyzval, aby do 7. listopadu dodali jména svých nových zástupců v komisi. Pokud budou ANO i Úsvit pokračovat v bojkotu komise, je zcela jasné, že je to hnutí ANO a hnutí Úsvit, které nechtějí vyšetřit, co je příčinou závad na dálnici D47. Činnost komise bude zatím pokračovat bez nich. V úterý 1. listopadu máme naplánovány první výslechy svědků.

Birke (ČSSD): Hnutí ANO a Úsvit bojkotují šetření ohledně dálnice D47
Foto: red
Popisek: Jan Birke, ČSSD
reklama

Jako předseda komise mám maximální zájem na tom, aby fungovala. A také na tom, aby se její práce účastnili zástupci všech stran a hnutí zastoupených ve sněmovně. Komise pracuje od května 2016. Pravidelně se schází, vyžádali jsme si a prostudovali nejen obsáhlou smluvní a podkladovou dokumentaci z ŘSD, ale i smlouvy a dokumenty od Eurovia CS. Dalším krokem komise měl být první výslech svědků. Právě v den, kdy měla komise rozhodnout o tom, jaké první svědky předvolá, rezignovala členka komise za Úsvit Olga Havlová. Právě paní Havlová vznik komise v roce 2014 sama iniciovala. Dva členové komise za hnutí ANO se do práce komise od počátku nezapojovali vůbec, aby po několika měsících také rezignovali.

Všichni bývalí členové svůj odchod provázeli politickými výkřiky o podjatosti komise. Sami ale pro posun ve vyšetřování neudělali vůbec nic. Naopak, před krajskými volbami rozjeli očerňovací kampaň proti stranám, které na vyšetřování pracují.

Považuji za zbytečné, aby náročná práce všech současných členů komise byla pošlapána pro politické účely. Pokud bude komise zrušena, ponese politickou odpovědnost za nevyšetření okolností výstavby dálnice D47 hnutí ANO a hnutí ÚSVIT.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Travnaté plochy nikdy nesečeme, když... pár slov k sekání trávy a sázení kytiček

6:31 Primátor Hřib: Travnaté plochy nikdy nesečeme, když... pár slov k sekání trávy a sázení kytiček

Komentář na facebookovém profilu k sekání trávy