Brázdil (ANO): Kvalitní a funkční letecká záchranka je mojí prioritou

16.04.2016 15:29 | Zprávy
autor: PV

V posledních týdnech se na mě stále častěji obrací odborná veřejnost, kolegové záchranáři a lékaři, ale i občané našeho města, kraje, dokonce i ze vzdálenějších koutů Česka, abych se vyjádřil k aktuální situaci letecké záchranné služby v Olomouckém kraji, respektive celé ČR.

Brázdil (ANO): Kvalitní a funkční letecká záchranka je mojí prioritou
Foto: ANO
Popisek: Milan Brázdil

V podstatě se všechny dotazy dají shrnout do jediného: Co se děje s leteckou záchrankou a kdo ji bude provozovat od příštího roku?

Letecká záchranná služba je nedílnou součástí integrovaného záchranného systému. Její zdravotnickou část zajišťuje stát prostřednictvím krajů. Provoz vrtulníků zajišťuje také stát, ale prostřednictvím čtyř subjektů - Armáda, Policie a dvě soukromé firmy Alfa-helicopter a DSA. Zakázka z roku 2008 na provoz vrtulníků soukromými firmami byla nastavena na osm let, tedy koncem tohoto roku smlouvy vyprší. Jsme tak nyní ve fázi, kdy je potřeba zajistit plnohodnotné fungování letecké záchranky od roku 2017.

Protože se mediálním prostorem šíří spousta polopravd, omylů a dezinformací, cítím povinnost se do této záležitosti osobně vložit, informovat o skutečném stavu a jako olomoucký lékař a politik dopomoci tomu, aby v našem kraji (resp. celé ČR) nadále fungovala kvalitní letecká záchranná služba, na kterou se mohou všichni občané spolehnout. Ostatně díky neskutečnému zapálení lékařů, záchranářů, pilotů, prostě všech, kteří pomáhají a zachraňují lidské životy, tomu tak doposud je!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

8:03 Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.