ČSSD: Pokus o krádež historické zkratky ČSSD považujeme za porušení ochranné známky

04.07.2023 7:17 | Tisková zpráva

„Pokus o krádež historické zkratky názvu naší strany považujeme za jednoznačné porušení ochranné známky ČSSD, kterou má Sociální demokracie stále zaregistrovanou. Občas se vás někdo pokusí okrást, to se stává. Tihle lidé to tak prostě mají. Budeme se bránit,” komentoval zneužití značky předseda SOCDEM Michal Šmarda.

ČSSD: Pokus o krádež historické zkratky ČSSD považujeme za porušení ochranné známky
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Podle platné legislativy nesmí být název strany nebo hnutí zaměnitelný s již zaregistrovanou ochrannou známkou. „Je to snaha o parazitování na pověsti a dobrém jménu Sociální demokracie, která léta používala vžitou značku ČSSD,“ doplnil Michal Šmarda.

Sociální demokracie používala zkrácený název ČSSD od devadesátých let do současnosti. V červnu rozhodli delegáti sjezdu o změně názvu na Sociální demokracii, nicméně registrace ochranné známky ČSSD zůstala stále v platnosti.

reklama

autor: PV

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

19:02 Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě premiéra Fialy v USA.