Cabicar (TOP 09): Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná

12. 12. 2018 11:49

Vlastní vedení bude mít od 1. ledna 2019 nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Organizační změnu včera odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Cílem je personální stabilizace rychnovské nemocnice, která v současné době spadá pod Oblastní nemocnici Náchod, a. s.

Cabicar (TOP 09): Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar

„Rada kraje udělila pokyn představenstvu Zdravotnickému holdingu Královéhradeckého kraje, potažmo Oblastní nemocnici Náchod, k učinění kroků, které povedou ke vzniku samostatně řízené části závodu s názvem Nemocnice Rychnov nad Kněžnou. Ta bude mít vlastního ředitele, který bude organizačně spadat pod statutárního ředitele a bude řídit oddělené provozy této nemocnice,“ informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Z právního hlediska bude subjekt Oblastní nemocnice Náchod, a. s., zachován. Dojde však k organizační změně v podobě přímého řízení nemocnice v Rychnově nad Kněžnou vlastním managementem.

„Jmenování nového ředitele je jedním z konkrétních kroků pro posílení rychnovské nemocnice, její rozvoj a osamostatnění, což bylo mým přáním. Kraj tím jasně vyjadřuje zájem o rychnovskou nemocnici s cílem o její stabilizaci, dobré fungování a v neposlední řadě o zajištění zdravotnických služeb pro obyvatele Rychnovska. Personál tím zároveň získává další impuls pro budoucí činnost nemocnice,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán.

Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou zajišťuje zdravotnickou péči pro spádovou oblast s minimálně 80 tisíci obyvateli. Do této oblasti spadá také průmyslová zóna Solnice-Kvasiny, kam dojíždí za prací na 12 tisíc lidí. Královéhradecký kraj i nadále počítá s investičními plány na přestavbu a modernizaci rychnovské nemocnice za téměř 400 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Kdo si hraje na šiřitele dobra?

12:18 Senátor Valenta: Kdo si hraje na šiřitele dobra?

Komentář na facebookovém profilu k vlivu neziskových organizací v politice