Černoch (Úsvit): Ať o zřízení muslimských škol a imámech rozhodne BIS

29.01.2015 7:33 | Zprávy

Téma islámu a hrozeb, které jsou s ním spojeny, se v posledních dnech objevuje na titulních stránkách novin po celém světě.

Černoch (Úsvit): Ať o zřízení muslimských škol a imámech rozhodne BIS
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit

V České republice zatím naštěstí nedošlo k žádné tragické události. To však může být jenom otázka času. Co může současný stav změnit a přinést fatální následky? Jednoduše řečeno, uznání Ústředí muslimských obcí jako plnohodnotné církve. 

V České republice totiž existují dva stupně registrace církví. Islám je u nás registrován v prvním stupni, který mu nepřináší žádné zajímavé výsady. Pokud by ale získal registraci ve druhém stupni a takzvaná zvláštní práva, muslimové by mohli vyučovat své náboženství na státních školách, nebo si zakládat školy vlastní. Na Ústecku se už například objevily snahy o prosazení povolení nošení šátků na školách.

Islámští duchovní, imámové, by pak také mohli začít působit v českých věznicích. To by ale přineslo nejedno bezpečností riziko. Vždyť jsou to právě vězení, kde velmi často dochází k „verbování“ nových Alláhových bojovníků. Vězni jsou často „odpadlíci“ společnosti a slyší na radikální řešení. Mají dostatek času na to, aby byli důkladně přesvědčeni o pravé víře a také vytrénováni v technikách vedení svaté války. Mnoho ortodoxních muslimských vůdců získalo nové radikální bojovníky právě ve věznicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.