Červenka (Trikolóra): Jde do tuhého

12.12.2019 18:29 | Zprávy
autor: PV

EU hledá nového sígra, který jí pomůže z bryndy, a to hned. Obávám se, že přesně tohle je i jeden z důvodů snahy mávání oním modrým hadrem se žlutými hvězdami po náměstích, protože je potřeba svrhnout legitimně zvolenou vládu, která se k vlastizrádné

Červenka (Trikolóra): Jde do tuhého
Foto: youtube.com
Popisek: Miroslav Červenka

Přátelé, jde do tuhého, tedy alespoň co se týká našich peněz. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová představila plán zavazující Evropu ke klimatické neutralitě v polovině století. Podle vládních odhadů nás tento závazek přijde na biliony korun. Ekonom společnosti Czechfund Lukáš Kovanda uvádí, že dosažení nulové uhlíkové stopy bude při přepočtu na hlavu stát české občany šedesát tisíc korun ročně. Evropská komise předpokládá, že náklady k dosažení uhlíkové neutrality v Česku budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU. Má jít až o stovky miliard korun ročně po dobu minimálně dvaceti let. EU má vytvořit nový obří fond, který by měl řadě unijních zemí pomoci zvládat nadcházející změny. Ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlák dokonce hovoří o novém Marshallově plánu pro východní Evropu.

Teď jenom, kde na tento nový megalomanský plán vzít. S prvním iniciativním návrhem přišel viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar, který řekl: „Pokud by teď eurozóna zkolabovala, tak nás to semele, i když nejsme její součástí. Pojďme (vstupem do eurozóny) přispět k tomu, aby se evropské finance ještě více zlepšily,“ , což přeloženo z „evropštiny" do češtiny znamená:„Eurozóna je v hajzlu, pojďme ji zachránit tím, že zrušíme korunu a aktiva České národní banky alespoň na chvíli pomohou Evropskému svazu zase o nějaký čas oddálit bankrot."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.