Chabr (TOP 09): THMP už dávno není jen klasickým správcem veřejného osvětlení

27.8.2020 5:34 odp.

Zástupci Prahy podepsali smlouvu o zvýšení základního kapitálu městské společnosti THMP. To jí umožní převzetí další agendy i zkvalitnění servisu.

Chabr (TOP 09): THMP už dávno není jen klasickým správcem veřejného osvětlení
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Pražští zastupitelé na posledním předprázdninovém zasedání rozhodli o navýšení základního kapitálu městské společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s. (dále THMP) o 68 milionů na rovných 200 milionů korun. To jí dovolí převzetí dalších technologií do své správy, rozvoj nových projektů i zkvalitnění servisu pro občany. Smlouvu o úpisu akcií minulý týden podepsali zástupci městské společnosti a vedení hlavního města.

„THMP jako společnost stoprocentně vlastněná hlavním městem Prahou vznikla v roce 2018, aby zajistila kvalitní správu, provoz a údržbu pražského veřejného osvětlení. Pro tuto činnost se musela dovybavit vlastním kapitálem, provést akvizici personálu a potřebné investice. V následujícím roce začala i s obnovou a modernizací veřejného osvětlení, v roce 2020 potom s činnostmi souvisejícími se zajištěním provozuschopnosti městského kamerového systému. Momentálně zajišťuje také činnosti týkající se přípravy projektu nového pražského městského mobiliáře,“ představil vývoj společnosti pražský radní Jan Chabr s tím, že by její působení mělo mít i nadále rostoucí charakter, např. v oblasti správy telemetrických a signalizačních dopravních systémů.

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13752 lidí

Podle předsedy představenstva THMP Tomáše Jílka záměr na navýšení základního kapitálu schválilo představenstvo společnosti už v dubnu letošního roku. „Vycházeli jsme při tom z návrhu střednědobého strategického plánu a na něj navazujících dokumentů. THMP už dávno není jen klasickým správcem veřejného osvětlení, její obrat v příštím roce přesáhne půl miliardy korun. Jak vyplývá i z názvu, pod naši správu postupně přecházejí i další městské technologické celky. S růstem přirozeně souvisí i zvyšující se nároky na dostatečný počet zaměstnanců nebo třeba pořízení různorodé techniky,“ doplnil.

Dnes se THMP stará o 135 tisíc stožárů veřejného osvětlení, městský kamerový systém, ve kterém je integrováno asi 4 500 kamer, slavnostní osvětlování 140 pražských památek a architektonicky významných staveb, téměř 470 veřejných hodin a 60 hodin na pražských věžích. „Pro město je výhodné mít klíčovou infrastrukturu pod plnou kontrolou, i z tohoto důvodu jsme před dvěma lety zakládali městskou společnost a dále do ní investujeme,“ uzavřel radní Chabr.

Hlavní město Praha upíše 3 400 kusů akcií společnosti THMP ve jmenovité hodnotě 20 tisíc korun. Akcie upíše jako jediný akcionář a emisní kurz bude roven jejich jmenovité hodnotě. Hodnota, o kterou se základní kapitál společnosti THMP navýší, vzešla z doporučení auditní zprávy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Geniální Karel Čapek k nedělní kávě

14:27 Majerová (Trikolora): Geniální Karel Čapek k nedělní kávě

Komentář na facebookovém profilu k pravdě.