Chabr (TOP 09): THMP už dávno není jen klasickým správcem veřejného osvětlení

27.08.2020 17:34 | Zprávy
autor: PV

Zástupci Prahy podepsali smlouvu o zvýšení základního kapitálu městské společnosti THMP. To jí umožní převzetí další agendy i zkvalitnění servisu.

Chabr (TOP 09): THMP už dávno není jen klasickým správcem veřejného osvětlení
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Pražští zastupitelé na posledním předprázdninovém zasedání rozhodli o navýšení základního kapitálu městské společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s. (dále THMP) o 68 milionů na rovných 200 milionů korun. To jí dovolí převzetí dalších technologií do své správy, rozvoj nových projektů i zkvalitnění servisu pro občany. Smlouvu o úpisu akcií minulý týden podepsali zástupci městské společnosti a vedení hlavního města.

„THMP jako společnost stoprocentně vlastněná hlavním městem Prahou vznikla v roce 2018, aby zajistila kvalitní správu, provoz a údržbu pražského veřejného osvětlení. Pro tuto činnost se musela dovybavit vlastním kapitálem, provést akvizici personálu a potřebné investice. V následujícím roce začala i s obnovou a modernizací veřejného osvětlení, v roce 2020 potom s činnostmi souvisejícími se zajištěním provozuschopnosti městského kamerového systému. Momentálně zajišťuje také činnosti týkající se přípravy projektu nového pražského městského mobiliáře,“ představil vývoj společnosti pražský radní Jan Chabr s tím, že by její působení mělo mít i nadále rostoucí charakter, např. v oblasti správy telemetrických a signalizačních dopravních systémů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.