Chalupa: Washingtonská deklarace V4, respektive České republiky

12.12.2019 22:41 | Zprávy
autor: PV

Prohlášení nezávislosti národa Čechů, Moravanů a Slezanů jako aktualizace Washingtonské deklarace, Prohlášení nezávislosti československého národa jeho prozatímní vládou (Dáno v Paříži dne 18. října 1918).

Chalupa: Washingtonská deklarace V4, respektive České republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Chalupa

V této vážné chvíli, kdy Evropská komise, Rada Evropy a Evropský parlament vyvíjejí veškeré možné aktivity k tomu, aby zabránili roztrháni Evropské Unie v její současné podobě , a kdy Německo s Francií usilují o federalizaci této IV. říše  stále více nespokojeným národnostem vydaným jejich panováni, my, Češi, Moravané a Slezané, suverénní a svobodná Česká republika uznaná vládami celého světa, a uvědomujíce si, že federalizace a tím spíše autonomie pod vládou Německa a Francie nic neznamenají, tímto činíme a vyhlašujeme toto své Prohlášeni nezávislosti.

Činíme to, protože věříme, že žádní lidé by neměli být nuceni žiti pod svrchovanosti, kterou neuznávají, a protože víme a jsme pevně přesvědčeni, že se náš národ nemůže svobodně rozvíjet v nějaké podvodné Evropské Unii, která je jen novou podobou odnárodňujícího útlaku, pod nimž jsme trpěli posledních čtyři sta let.

Považujeme svobodu za první předpoklad eventuální federalizace a věříme, že svobodni národové střední a východní Evropy mohou snadno vytvořit vlastní federaci, kdyby shledali, že je to nutné.

Činíme toto prohlášeni na základě svého historického a přirozeného práva. Byli jsme nezávislým státem od sedmého století; a v roce 1526 jsme se jako nezávislý stát, sestávající z Čech, Moravy a Slezska, spojili s Evropskou Unií v obrannou unii proti islámskému a jinému nebezpečí.

Nikdy jsme se dobrovolně nevzdali svých práv jako nezávislý stát v této konfederaci. Evropská Unie tuto smlouvu s našim národem rozbíjí tím, že bezprávně porušuje naše národní práva a znásilňují Ústavu našeho státu, kterou se sami zavázali dodržovat, a my proto odpíráme, pokud se tato situace nezmění, zůstat částí Evropské Unie  v jakékoli podobě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.