Čížek (STAN): Starostové usilují o posílení role obcí v Národním parku Šumava

25.08.2015 6:36

Sladění ochrany přírody se životem obyvatel Šumavy je otázka, který vzbuzuje mnoho emocí. Starostové a nezávislí jsou přesvědčeni, že řešením je aktivní role obcí v rozhodování národního parku.

Čížek (STAN): Starostové usilují o posílení role obcí v Národním parku Šumava
Foto: www.regionpodlupou.cz
Popisek: Pavel Čížek

Problematika Šumavy znovu přišla na přetřes v souvislosti s projednáváním vládního návrhu zákona o ochraně přírody, který řeší i postavení národních parků. Návrh, který nepředpokládá speciální zákon o Šumavě, vzbudil v kraji mnoho emocí. Nepovažujeme však v této chvíli za vhodné tento návrh odsuzovat.

Navrhujeme pokusit se jednáním zákon upravit tak, aby byl přijatelný pro všechny důležité „hráče“. Zásadní potřebou je vyvážit ochranu přírody a zájmy obyvatel žijících na území národního parku nebo v jeho blízkosti. Proto je nutné v návrhu zákona ponechat stávající povinnost správy parku dohodnout se na důležitých dokumentech se zástupci obcí, delegovaných do rad národních parků.

Současný vládní návrh uvádí pouze povinnost tyto dokumenty v radě parku projednat. Vládní návrh tak snižuje váhu obcí při projednávání významných dokumentů národních parků. Chceme se jako STAN pokusit o nápravu a během legislativního procesu upravit zákon tak, aby zachoval obcím a obyvatelům vliv na rozhodování o zásadních dokumentech národních parků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Nabízím většině ,plán B'

9:10 Fiala (ODS): Nabízím většině ,plán B'

Komentář na facebookovém profilu k hlasování o nedůvěře vládě