Je zarážející, že na Ukrajině teče krev a představitelé USA a Evropské unie pokrytecky prstem ukazují na hlavního viníka – Ruskou federaci. Evropská unie a USA se celé dlouhé měsíce podílely na pádu Janukovyčovy vlády a vyzbrojování tamních ultrapravicových stran, které momentálně vehementně podporuje váda v Kyjevě pro boj s vlastním lidem.
Položme si otázku, zda-li je hlavním viníkem tohoto stavu na jihovýchodě Ukrajiny Ruská federace nebo Evropská unie a Spojené státy. Na Ukrajině jsou desítky lidí mrtvých a Západ řeší sankce vůči Rusku. Je toto v pořádku? Neměl by konečně Západ začít opravdu jednat s Ruskem?
Neříkejme, že Ukrajina stojí na prahu občanské války, protože občanská válka na Ukrajině už dávno začala. A vůbec, chce vláda v Kyjevě uskutečnit prezidentské volby, které jsou naplánované na 25. května? Mám takové tušení, že asi ne, když vláda v Kyjevě spustila „protiteroristickou“ operaci proti vlastnímu lidu na jihovýchodě Ukrajiny. A mají na Ukrajině vůbec svobodné demokratické volby nějakou cenu? Vždyť i na tyto volby by „dohlíželi“ členové Pravého sektoru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: KSČM