David (SPD): Největším porušovatelem zásad právního státu je EU

09.02.2026 14:07 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sankcím Evropské unie proti jednotlivcům

David (SPD): Největším porušovatelem zásad právního státu je EU
Foto: Archiv Ivana Davida
Popisek: Ivan David

EU uvaluje klatbu na… Ne, není to přehnaný příměr. Sankce proti občanům EU, potažmo Evropy, mají za cíl sociální smrt jedince i jeho nejbližších, a protože jsou mu zmrazeny peníze, uvolňuje se jen naprosté minimum, pokud má tedy úspory, de facto hrozí smrt i nedostatkem výživy a péče. Sankcionovaný jedinec nesmí být zaměstnán, nesmí vycestovat a nikdo mu nesmí pomoci. Nemá nárok na zdravotní péči, na nic. Je vyvrhelem z rozhodnutí EU.

Tuhle kouzelnou věc, sankce proti jednotlivcům, „vymyslela“ Rada ministrů zahraničí v roce 2024. Schváleno jednomyslně, mimochodem. Známý je případ švýcarského plukovníka Jacquese Bauda, na nějž byly uvaleny sankce loni na podzim. Činnosti a chování Jacquese Bauda přitom nejsou ilegální ani trestné, jak vyžaduje ústava jako základ pro trestání státem, naopak, EU deklaruje právo na svobodu projevu a právo na svobodnou politickou účast. Opatření proti Jacquesu Baudovi jsou proto v rámci právního státu nezákonná.

"Skutečným motivem sankcí není to, že by se Baud postavil na stranu Ruska a jeho prezidenta Putina ve válce na Ukrajině, to Jacques Baud to rozhodně nedělá. Skutečným přestupkem je rouhání – blasfémie. Zpochybňování jediného správného narativu. EU je de facto,ve válce s Ruskem  a překročila již dávno hranice normality."( Tarřik Cyril Amar) Nikdo nenávidí odpadlíky od víry více než církev.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.