Decroix (ODS): Rostoucí ceny energií? Pobočky úřadů práce naleznete zde

22.12.2021 14:04 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k energetické krizi.

Decroix (ODS): Rostoucí ceny energií? Pobočky úřadů práce naleznete zde
Foto: Archiv Evy Decroix
Popisek: Eva Decroix

Řada občanů se v návaznosti na rostoucí ceny energií a krach alternativních dodavatelů dostala do finančních potíží. Existují prostředky, které mohou tyto ekonomické dopady zmírnit, za splnění určitých podmínek. Jednou z nich je využití mimořádné okamžité dávky, která patří do systému pomoci v hmotné nouzi.

Požádat si o ni může kdokoliv, kdo se kvůli problémům s koncem dodavatelů dostal do finanční nouze, zaplatil vysoké zálohy za energie a nezbyly mu prostředky na životně důležité potřeby. Pomoc lze poskytnout i na nedoplatek vyúčtování od dodavatelů poslední instance. Získané finance lze použít například na doplacení nájmu a dalších potřeb.

Žádost lze podat na každé pobočce Úřadu práce fyzicky, nebo datovou schránkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

V čem jste pomohli rodinám?

V programu tvrdíte, že je stát přátelský k rodičům. Můžete mi sdělit, v čem přesně? Podle mě jste pro rodiny s dětmi neudělali nic dobrého. Max. jste nepatrně zvýšili rodičovskou, ale ani tu jste nezvýšili všem, kdo na ní mají nárok.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Ministr Výborný neříká pravdu. Může způsobit škodu až 10 miliard

16:14 Bartoš (Piráti): Ministr Výborný neříká pravdu. Může způsobit škodu až 10 miliard

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dotacím pro Agrofert.