Dolejš (ČSSD): Azylové zařízení v Benešově nebude

13.02.2016 8:25

V posledních dnech probíhá veřejná diskuse na téma možného umístění azylového zařízení pro uprchlíky v centru města Benešov v objektu tzv. Pražských kasáren.

Dolejš (ČSSD): Azylové zařízení v Benešově nebude
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Ve čtvrtek se toto téma dostalo i na půdu Poslanecké sněmovny v rámci ústních interpelací. Vzhledem k  zahraniční cestě se tohoto projednávání nemohl zúčastnit ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a tudíž neměl možnost poskytnout relevantní informace a vyvrátit nejrůznější fámy. V tomto směru chci veřejnost ubezpečit, že azylové zařízení v Benešově nebude. Toto rozhodnutí na základě našeho osobního jednání učinil ministr vnitra již koncem ledna.

V této záležitosti jsem osobně angažoval jako místopředseda Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny na základě podnětu starosty města Benešov Petra Hostka (ČSSD). Oba jsme se shodli, že umístění azylového zařízení v Benešově je systémový nesmysl a to především pro nevhodnost umístění a charakter příslušného objektu. Na základě dohody se starostou jsem obratem 27. ledna osobně jednal s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD), který mě ubezpečil, že má k dané záležitosti podobný postoj. Přesto ministr nechal celou věc prověřit a následně mne informoval, že zmíněné objekty bývalých kasáren v Benešově byly formálně zahrnuty do seznamu možných míst pro zřízení azylového zařízení, o čemž bylo informováno předchozí vedení města Benešov. To se však k dané záležitosti nevyjádřilo. Pokud by tak bývalo učinilo, tak by nebyl zmíněný objekt do vytipovaných lokalit zařazen. Ministr na základě naší vzájemné dohody následně pověřil kompetentní úředníky k obnovení jednání s novým vedením města v čele s  Petrem Hostkem (ČSSD), tak aby se situace urychleně vyjasnila a vyřešila v zájmu občanů Benešova.

Na základě výsledku těchto jednání mi ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) 29. ledna oznámil jeho rozhodnutí neumístit azylové zařízení do centra Benešova a zároveň jednoznačně podpořil převod objektu bývalých kasáren na město Benešov. Za realistické rozhodnutí jsem za veřejnost poděkoval a informoval o něm všechny zainteresované, včetně kolegy poslance V. Zemka (ČSSD).  Následně byla zahájena realizace konkrétních administrativních opatření, včetně přijetí potřebného usnesení zastupitelstvem města. Tolik fakta, která mohu kdykoli doložit.

Závěrem bych chtěl poděkovat novému vedení města v čele s Petrem Hostkem (ČSSD) za jednoznačný postoj, který získal velkou petiční podporu mezi občany Benešova. I když byla petiční akce na podporu usnesení města proti umístění azylového zařízení organizována již po rozhodnutí ministra, tak ji považuji za zásadní a správnou. Petice potvrdila, že postoj nového vedení města a rozhodnutí ministra bylo správné a v souladu s vůlí občanů. V této souvislosti si však neodpustím podotknout, že kdyby bývalý starosta a vedení města nezamlčovali informace a včas jednali, tak jsme si mohli celou anabázi ušetřit.

Richard Dolejš, poslanec PS PČR, místopředseda Výboru pro Bezpečnost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.