Dolínek (ČSSD): Pražané poslali 1897 podnětů na vylepšení MHD

25.03.2016 20:41 | Zprávy
autor: PV

Do procesu přípravy změn v tramvajové dopravě se mohla veřejnost zapojit od konce ledna po dobu čtyř týdnů. Na cca 80 zastávkách tramvají bylo vyvěšeno celkem 13 konkrétních otázek doplněných o výzvu k zasílání dalších podnětů, které cestující k provozu tramvají mají. Anketu připravila organizace ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a. s.

Dolínek (ČSSD): Pražané poslali 1897 podnětů na vylepšení MHD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Do konce února 2016 přišlo celkem cca 1 200 mailů nebo dopisů, v nichž bylo obsaženo 1 897 podnětů na vylepšení provozu hromadné dopravy v Praze. Kromě výhrad a doporučení vztažených k provozu tramvají dorazila i cca stovka podnětů k provozu metra, autobusů a vlaků na území hlavního města,“ popisuje ředitel ROPID Petr Tomčík. 1 413 vyjádření reagovalo na zveřejněné otázky, k tramvajové dopravě se vztahovalo i téměř 400 dalších podnětů.

„Jsem příjemně překvapen, že Pražané se o věci veřejné, v tomto případě městskou hromadnou dopravu, zajímají a že vzali své odpovědi seriózně. Na oplátku jim mohu slíbit, že ve spolupráci se starosty příslušných městských částí udělám vše pro to, aby se jejich návrhy promítly do reálných a užitečných změn v dopravě," říká náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.