Dolínek (ČSSD): Zákaz vjezdu kamionů na území Prahy má dvě varianty

07.03.2017 15:01 | Zprávy
autor: PV

Hlavní město Praha má již k dispozici dva konkrétní návrhy připravené projekčními kancelářemi na zákaz vjezdu nákladních vozidel s délkou nad 12 metrů na své území. Obě varianty dnes na tiskové konferenci představil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. V pondělí tyto návrhy projedná s radním pro dopravu Středočeského kraje Františkem Petrtýlem.

Dolínek (ČSSD): Zákaz vjezdu kamionů na území Prahy má dvě varianty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

První návrh má znemožňovat nákladním autům v délce nad 12 metrů kdekoliv sjet z Pražského okruhu směrem do Prahy při zachování dopravní obslužnosti velkých cílů nákladní dopravy v okrajových částech hl. m. Prahy. Průjezd po Pražském okruhu včetně jeho dočasného vedení přes Chodovskou a Štěrboholskou radiálu zůstane nedotčen (zpracovatel – Sinpps, s.r.o.).

Druhý návrh, který doplňuje ten první, má navíc znemožňovat nákladním autům v délce nad 12 m jízdu po části Městského okruhu vymezeného úsekem MÚK Spořilov východ – Spořilovská spojka – MÚK Záběhlice – Jižní spojka – MÚK Štěrboholy – Štěrboholská spojka – MÚK Běchovice západ (zpracovatel - Projekce dopravní Filip, s.r.o.).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…