Eybert (ODS): Někdo přišel o výdělky, někdo o možnosti experimentovat. A za to je třeba zřejmě trestat

01.05.2014 8:24 | Zprávy
autor: ODS

Tisková zpráva k odvolání ředitele národního parku Šumava.

Eybert (ODS): Někdo přišel o výdělky, někdo o možnosti experimentovat. A za to je třeba zřejmě trestat
Foto: senat.cz
Popisek: starosta Chýnova Pavel Eybert (ODS)

Na páteční tiskové konferenci ministr životního prostředí Richard Brabec odvolal ředitele NP Šumava Jiřího Mánka s odůvodněním, že má jiné názory na vedení parku. Lze těžko pominout, že dosavadního ředitele odvolá až na tiskové konferenci, aniž by mu to předem sdělil.

Pan ředitel Mánek a před ním jeho předchůdce Jan Stráský přebrali park v naprosto dezolátním stavu, kdy se ročně těžilo 300-350 tisíc m3 kůrovcového dřeva po nezvládnutém managementu parku a po zcela chybném rozhodnutí tehdejšího ministra životního prostředí Bursíka ponechat tisíce kubíků dřeva padlého při orkánech Kyrill a Emma ve druhých zónách v rozporu s platným plánem péče bez sanace. Situaci zvládli, dnes není zapotřebí těžit ani desetinu tehdejších objemů, a za to je třeba zřejmě trestat, neboť někdo přišel o výdělky, někdo o možnosti experimentovat.

My jsme tak přišli o „Zelenou střechu Evropy“ a zelenou Šumavu. Ironií je, že novým pověřeným ředitelem parku se stal Pavel Hubený, který je spoluodpovědný za kůrovcovou epidemii z let 2007-2010 v NPŠ.

Mgr. Pavel Eybert
senátor PČR
starosta
místopředseda oblastního sdružení

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

8:03 Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.