Farský (STAN): V dnešní době je klíčové jednat odpovědně

24.09.2017 16:52

Žijeme v nejlepší době, která tu kdy byla. Klíčové je, abychom jednali odpovědně, tento luxus neprojedli, ale věnovali jej rozvoji vzdělání.

Farský (STAN): V dnešní době je klíčové jednat odpovědně
Foto: TOP09
Popisek: Poslanec Jan Farský

Žijeme v nejlepší době, která tu kdy byla. Máme jednu z největší míry svobody, Česká republika je jedna z nejbezpečnějších zemí na světě, máme nejmenší míru nezaměstnanosti v Evropě. Klíčové je, abychom tento luxus neprojedli, ale věnovali jej rozvoji vzdělání. Jen to nám zaručí, že nebudeme montovnou Evropy, ale její laboratoří.

Máme spoustu šikovných lidí, čeští vědci jsou uznávaní ve světě a stát je tu od toho, aby jim v jejich šikovnosti pomáhal a rozvíjel jejich potenciál. Ne je hlídal, zdaňoval, kladl jim všemožné administrativní překážky. Dostatek je ale také testem naší odpovědnosti, naší osobní vyzrálosti se dále nezadlužovat, a to jak na osobní úrovni, tak na úrovni státu. Musíme hospodářský dostatek užívat jen velmi pokorně a s dobrým vědomím, že nebude dobře na věky.

Máme jedinečnou příležitost nastavit správu věcí veřejných tak, abychom z toho mohli těžit další generace. Hrozbou je jen naše pohodlnost a tendence k tomu přebytky rozdělit, krátkodobě zvýšit komfort a kvalitu života a růst projíst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Ministerský orloj. Premiér odvolá dalšího ministra

9:59 Rakušan (STAN): Ministerský orloj. Premiér odvolá dalšího ministra

Komentář na facebookovém profilu k odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka