Fiala (ODS): Česká republika není Andrej Babiš. Andrej Babiš není Česká republika

24. 8. 2017 18:37

ODS již před několika dny vyzvala Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, aby se vzdali svého poslaneckého mandátu a nezatěžovali předvolební diskusi v ČR svými problémy. Volby mají být o programových prioritách a hodnocení čtyřletého katastrofálního vládnutí koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Fiala (ODS): Česká republika není Andrej Babiš. Andrej Babiš není Česká republika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

„Máme necelé dva měsíce před volbami. Voliči si zaslouží, aby byla v předvolebním čase vedena důkladná diskuse o výsledcích 4letého vládnutí koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. A především o programových prioritách jednotlivých stran pro nadcházející volby. O tom, co strany mohou udělat pro lepší život lidí u nás a řešení jejich problémů. Touto cestou jde ODS. I proto jsme představili Vyšehradskou deklaraci, v níž jsme definovali 12 programových priorit. Voličům v ní jasně říkáme, že se mohou spolehnout na to, že vstoupíme jen do takové vlády, která mj. sníží daně, což povede ke zvýšení mezd všem zaměstnancům. Která mj. sníží odvody na sociálním pojištění, zvýší výdajové limity pro živnostníky, zruší EET, výrazně omezí byrokratickou zátěž a zajistí sebevědomou pozici ČR v Evropské unii. Odmítáme, aby se celá volební kampaň točila jen a pouze okolo Čapího hnízda či dalších podobných kauz. Aby ji Andrej Babiš a jemu blízcí politici využívali k odstínění toho, že jeho hnutí ANO nemá žádný program a nemá voličům ve skutečnosti co nabídnout. Česká republika není jen Andrej Babiš. Andrej Babiš není Česká republika. Bavme se o programech jednotlivých stran, nesedejme na lep vládním politikům, kteří za čtyři roky nic neudělali pro lepší život v ČR,“ řekl předseda ODS Petr Fiala.

„Bavme se o tom, co je důležité pro Českou republiku a její obyvatele. Nenechme Andreje Babiše a hnutí ANO, aby odvedli veřejnou debatu od podstatných věcí. Podívejme se například na ministra spravedlnosti Pelikána. Jeho slova v rozhovoru pro týdeník Respekt jsou absolutně nepřijatelná. Bavme se však nejen o nich. Bavme se o tom, že ve své funkci selhal. O tom, v jakém stavu zanechává svůj resort. Jak to například dopadlo se slibovaným novým trestním řádem? Současná vláda zcela selhala v řadě oblastí, o tom mají být tyto volby,“ dodal předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malý (Trikolóra): Jak jsme se (ne)semkli, až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

22:48 Malý (Trikolóra): Jak jsme se (ne)semkli, až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

Pamatujete, jak se mocní sešli v Paříži, chytli se na bulváru za ruce a „semkli se“ proti terorismu?…