Fiala (ODS): Chceme-li být přesvědčiví, musíme mít jasná pravidla pro přijímaní darů

9. 4. 2014 6:26

ODS změní pravidla pro přijímání darů.

Fiala (ODS): Chceme-li být přesvědčiví, musíme mít jasná pravidla pro přijímaní darů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čerstvě zvolený předseda ODS Petr Fiala
reklama

Občanští demokraté změní svá pravidla pro přijímání darů. Nový předseda strany Petr Fiala oznámil, že ODS pod jeho vedením zřídí transparentní účet a zváží zpřísnění pravidel pro přijímání darů nad pět set tisíc korun.

„Pokud chceme být přesvědčiví v naší politice, musíme my sami nejprve hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a mít jasná pravidla pro své příjmy a výdaje,“ zdůraznil Petr Fiala s tím, že se s dárci bude chtít osobně veřejně setkávat.
 
V dubnu 2013 obdržela Občanská demokratická strana bezhotovostním převodem na základě platné darovací smlouvy dar od Sabiny Gajarské. Identita dárkyně byla dvakrát verifikována a vše proběhlo v souladu se zákonem. Žádná česká politická strana nemá možnost zjišťovat majetkové poměry občanů a ODS nebude žádným způsobem prověřovat, regulovat a kontrolovat či hodnotit majetek a rodinné poměry kohokoliv.
 
„Považuji za nutné postavit se na obranu dárkyně. Není možné předpojatě poškozovat kohokoliv tím, že budou na veřejnosti zveřejňovány tak detailní podrobnosti soukromí, jako jsou osobní fotografie, jména, data a majetkové poměry soukromé osoby jen proto, že dala dar politické straně,“ vysvětluje Petr Fiala.
 
„Ač jsem v té době nestál v čele ODS ani jsem nebyl jejím členem, rozhodl jsem se, že celou částku do dvou týdnů vrátíme zpět na účet, ze kterého dar poslala, abychom oslabili mediální tlak na osobu paní dárkyně a odstranili veškeré pochybnosti, které o financování ODS na veřejnosti vznikly,“ dodává Petr Fiala.
 
ODS si váží a děkuje všem svým dárcům a podporovatelům, kteří vědí, že ODS jim oplátkou může nabídnout pouze dobrou pravicovou politiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…