Fiala (ODS): Zajistíme, aby v dalších parlamentních volbách nepropadl žádný demokratický hlas

30. 6. 2019 19:05

Komentář na facebookovém profilu k požadavkům sjednocení opozice

Fiala (ODS): Zajistíme, aby v dalších parlamentních volbách nepropadl žádný demokratický hlas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Přátelé, dnes pár slov k požadavku, který zazníval v posledních dnech v textech politických komentátorů i u části veřejnosti. Že je třeba opozici spojovat, sjednotit.

Rozumím, proč a jak takový názor vzniká: z rozčarování a pocitů bezmoci, že rozhoduje moc a síla, a zdravý rozum či jakékoliv argumenty nehrají žádnou roli. A že když se "sjednotíme", a to co nejrychleji, budeme silnější hned a teď.

Rozumím tomuto názoru, jeho motivaci, ale chci říci jednu důležitou věc. Je dva a půl roku do řádných voleb a dnes nás je v Poslanecké sněmovně 68 poslanců demokratické opozice. Bude nás 68, když budeme v pěti stranách. A bude nás 68, když budeme ve dvou nebo i v jedné straně. Na tom se nic nezmění. Stojíme ve sněmovně proti početní přesile ANO, ČSSD a KSČM jištěné z pozadí SPD, která "zabere" vždy, když je třeba. Ale my jsme dnes jednotní v důležitých věcech, jako jsou demokratické principy právního státu, postupujeme společně a máme společnou sílu 68 poslanců.

Co je ale podstatné a ujišťuji vás, že o tom všichni zodpovědně přemýšlíme - to je zajistit, aby v dalších parlamentních volbách nepropadl žádný demokratický hlas. Cestou k tomu není žádný akt politicko-sociálního inženýrství. Politické strany, a samozřejmě i jejich voliči, jsou živí lidé, a ne písmenka v textech politických komentářů. Mají k sobě blíže v některých otázkách, ale dále, někdy i hodně daleko, v jiných. Kdyby tomu tak nebylo, není nás dnes v Poslanecké sněmovně tolik politických stran.

Ale znovu říkám, že rozumím. Rozumíme. A zajistíme, aby v dalších parlamentních volbách nepropadl žádný demokratický hlas. Protože jen tak budeme schopni přečíslit populisty, komunisty, celý tento zemanovsko-babišovský blok. Jen tak budeme umět zaručit politickou a programovou změnu, kterou Česko tolik potřebuje. Uvědomujeme si to a jsem přesvědčen, že té změny dosáhneme.

Můžete se spolehnout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Prosazujeme cenově i místně dostupnou kvalitní veřejnou dopravu pro všechny

22:14 Zelení: Prosazujeme cenově i místně dostupnou kvalitní veřejnou dopravu pro všechny

Komentář na facebookovém profilu k celoevropskému sjezdu Zelených ve Finsku