Filip (KSČM): Opět jen hašení následků, ale neřešení příčin

27.07.2018 6:34 | Zprávy
autor: PV

Vlny uprchlíků nadále naráží na evropské břehy. A co Brusel?

Filip (KSČM): Opět jen hašení následků, ale neřešení příčin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Když neprošly kvóty, které byly zcela nesmyslné, tak nečinně přihlíží nebo tzv. vybízí k solidaritě státy, které bídu zemí třetího světa nezavinily s těmi, kteří na nich jako na svých bývalých koloniích bohatli. Ostatní tzv. proevropští spojenci (každý si za onu neznámou dosadí sám) dávají od tohoto problému ruce pryč. Evropa si tak musí poradit sama. Bohužel to vypadá, že si poradit nedokážeme.

Bruselští mocipáni přišli s nejnovějším migračním plánem. Každému členskému státu zaplatí za jednoho migranta v azylovém zařízení daného státu přes 150 tisíc korun. Italský ministr vnitra Matteo Salvini se nechal slyšet, že Itálie nestojí o peníze, ale že chce důstojnost. Souhlas! Taková almužna je jen pro smích. 150 tisíc korun (přesněji 6000 eur) sice může někomu přijít jako hodně peněz, dle ministra Salviniho však italské daňové poplatníky stojí každý žadatel o azyl několikanásobně víc. Říká se, že „všechny cesty vedou Říma.“ V tomto ohledu bych nebyl rád, kdyby i cesta ČR vedla směrem k Římu, tedy do Itálie. Nerad bych dopadl jako Italové, kteří kvůli uprchlíkům platí miliardy korun, které jako by házeli z mostu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.