Poslankyně ODS Jana Fischerová totiž předložila Poslanecké sněmovně nová pravidla, která vylučují i ty situace, kdy pojištění, které je povinné už teď, nepokryje v případě úpadku cestovní kanceláře veškeré zákonné nároky zákazníků v plné výši.
„Podle evropské i domácí legislativy by měli lidé, kteří si zaplatí dovolenou u cestovní kanceláře, která později zkrachuje, dostat veškeré své náklady zpět již nyní. Při některých úpadcích cestovních kanceláří v minulých letech se však ukázalo, že klienti své vložené prostředky nedostali zpět ve stoprocentní výši. A že je tedy třeba povinnosti cestovních kanceláří, cestovních agentur a pojišťoven zpřesnit, aby nebylo možné výkladem zákona tyto povinnosti změkčovat,“ říká Jana Fischerová a pokračuje: „Zákon umožní Ministerstvu pro místní rozvoj pružněji reagovat na situace, kdy hrozí úpadek některé z cestovních kanceláří. Ministerstvo bude také oprávněno pozastavit oprávnění cestovní kanceláře prodávat další zájezdy nebo rozšiřovat platné smlouvy na zájezdy, pokud bude mít podezření na nedostatečné pojištění.“
„Vedle důslednější kontroly zákon zakotvuje i nové sankce a pokuty pro ty instituce, které zákonem nastavená pravidla obcházejí,“ dodává Jana Fischerová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: ODS
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zdanění hazardu.
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100
- 6:14 Balaštíková (ANO): Tohle není obnova důvěry, to je její kremace
- 22:31 Peštová (ANO): Blackouty nejsou strašení – jsou reálná hrozba. A tato vláda ji ignoruje
- 21:02 Udženija (ODS): Pražští záchranáři patří mezi světovou špičku
- 19:03 Kolář (TOP 09): Svou kariéru založili na kritice EU a volání po její destrukci