Hamáček (ČSSD): Díky zásobám roušek a respirátorů jsme připraveni na jakýkoliv vývoj situace

12.07.2020 8:38

Policisté a hasiči do policejního skladu v Opočínku dovezli poslední část ochranných prostředků, které Ministerstvo vnitra (MV) zajistilo v době nouzového stavu.

Hamáček (ČSSD): Díky zásobám roušek a respirátorů jsme připraveni na jakýkoliv vývoj situace
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)
reklama

Díky tomu má resort vnitra dostatečné zásoby 65 mil. roušek nebo 10 mil. respirátorů. Část z nich putuje do Karviné. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) představil zásoby ochranných pomůcek, které má MV ve skladu v Opočínku. „Druhou vlnu si nikdo z nás nepřeje, nicméně díky našim zásobám roušek a respirátorů jsme dnes připraveni na jakýkoliv vývoj situace,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Kompletní přehled nákupů MV najdete ZDE. Aktuálně je tak ve skladech MV 65,9 mil. roušek, 10,3 mil respirátorů, 552 tis. ochranných obleků, 595 tis. ochranných brýlí, 298 tis. ochranných štítů, 9,5 mil. rukavic a 11 tis. návleků na obuv.

„I díky této zásobě jsem dnes mohl vyhovět žádosti primátora Karviné a poslat do města hasiče s 80 tis. rouškami a stejným počtem rukavic. Lidi v nouzi rozhodně ve štychu nenecháme,“ doplnil Jan Hamáček. Kromě roušek a rukavic karvinský magistrát od MV získá také 5 tis. respirátorů FFP2, 3000 litrů dezinfekce, 200 ochranných obleků a stejné množství ochranných brýlí a ochranných štítů. Jejich distribuci zajistí město.

Většina ochranných prostředků za 4,6 mld. Kč přiletěla do ČR pomocí leteckého mostu, který MV zajistilo s Čínou. Poslední část však mj. z hospodárných důvodů dovezly do ČR tři vlaky. V posledním, který přijel dnes, bylo celkem 18 kontejnerů zdravotnického materiálu a ochranných prostředků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

22:57 Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů ministra Arenbergera