Hejtman Bubeníček: Krizový štáb se sešel naposledy

28.06.2013 21:12

O půlnoci 28. června končí v Ústeckém kraji nouzový stav vyhlášený Vládou ČR 2. června. Proto se dnes naposledy sešel krizový štáb, aby vyhodnotil práci v průběhu povodní a navrhnul opatření pro případné další krizové situace. Hejtman Bubeníček (KSČM) všem poděkoval za jejich práci.

Hejtman Bubeníček: Krizový štáb se sešel naposledy
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Pamětníci, kteří pracovali v krajském krizovém štábu již při povodních v roce 2002 a při všech následujících, jako např. ředitel zdravotnické záchranné služby MUDr. Deyl, ocenili zlepšení a profesionalizaci práce krizového štábu i krajského krizového řízení. „Velké poděkování za zvládnutí situace patří nejen odborníkům z krizového štábu a starostům ve všech postižených obcí, ale také všem profesionálům i dobrovolníkům, kteří se podíleli na ochraně životů i majetku a následném odstraňování škod přímo v terénu,“ vyzdvihnul hejtman Oldřich Bubeníček.

Krizový štáb také hodnotil, jaké věci by měly být zapracovány do závěrečné shrnující zprávy a následně do aktualizace krizových plánů. Jednalo se např. o přípravu stanoviště zdravotníků či ubytování armády.

Jelikož úklidové práce ještě pokračují, např. na Litoměřicku stále hasiči odčerpávají laguny, zabýval se štáb i problematikou svozu povodňového odpadu. Bylo doporučeno, aby až do 15. července pokračoval centrální svoz odpadu hrazený Ústeckým krajem. Momentálně se hledá způsob, jak to zajistit v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.

Mimořádné úsilí a výkony jednotlivců v rámci složek IZS (např. záchrana lidského života) budou ještě oceněny Záslužnou medailí či Medailí hejtmana po schválení zastupitelstvem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Molnár (ČSSD): Hlas pro ČSSD jako dík Janě Maláčové

16:31 Molnár (ČSSD): Hlas pro ČSSD jako dík Janě Maláčové

Můžeme formulovat deset nebo dvacet důvodů proč volit v říjnových volbách do poslanecké sněmovny ČSS…