V ohrožení je od 1. července 2016 azylové bydlení pro 27 matek a 90 dětí v Brně. Domov pro matky s dětmi sv. Markéty provozuje od roku 1993 Diecézní charita Brno ve Staňkově ulici v budově pronajaté od města Brna. Charita již do budovy zainvestovala ze svého 16 milionů korun. Nyní hrozí, že od 1. července nebudou mít matky se svými dětmi kde být.
„Obdržel jsem dopis Diecézní charity Brno, kde mě informovali, že se nedaří dohodnout podmínky nájemního vztahu mezi statutárním městem Brnem a Charitou k tomuto sociálnímu zařízení a reálně hrozí, že poslední dodatek smlouvy vyprší k 30. 6. 2016. Znamenalo by to, že by domov přestal fungovat ve Staňkově ulici a bude ohroženo vykonávání této služby, což by následně znamenalo pro Charitu možnost ztráty registrace služby krajským úřadem, jenž je registračním místem pro poskytování sociální služby v kraji,“ uvedl hejtman Michal Hašek s tím, že toto je ukázka, kam až zavedla koaliční krize řešení aktuálních problémů v Brně.
„Radnice chce nyní zvednout nájemné z 275 tisíc korun na 1,852 milionu korun ročně. Služby využívá 27 matek a 90 dětí, považuji za neseriózní a nepřijatelné ze strany města vyhrožovat okamžitým ukončením nájmu k 30. 6. 2016. To by fakticky znamenalo likvidaci azylového domova a této služby,“ sdělil hejtman Michal Hašek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Babiš
Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas
Další články z rubriky
22:12 Pomahač (Zelení): Máme špatně nastavený daňový systém
Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k českému daňovému systému
- 19:10 Ministryně Mrázová: Investujeme i do modernizace bytových domů
- 16:09 David (SPD): Evropské hodnoty pro Ukrajinu neplatí, pozvání do EU ano
- 13:05 Richterová (Piráti): Tahle úprava je promarněná šance
- 10:17 Ministryně Schillerová: Zajišťujeme vláhu pro českou ekonomiku
- 7:07 Kavij (KSČM): Hrad vytváří jeden spor za druhým

_profil_top.jpg)
