Hejtman Hašek: Kraj je připraven převzít hustopečskou nemocnici

16.12.2014 19:29 | Zprávy

Přímo v areálu Městské nemocnici v Hustopečích jednal v pondělí 15. prosince 2014 hejtman Michal Hašek a krajský radní Marek Šlapal se starostkou Hustopečí Hanou Potměšilovou a vedením nemocnice o dalším postupu při provozování či přímo převzetí nemocnice Jihomoravským krajem.

Hejtman Hašek: Kraj je připraven převzít hustopečskou nemocnici
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

Prohlédli si celý areál nemocnice včetně místa, kde by mohl  vzniknout domov pro seniory. Jak konstatoval hejtman Hašek, Jihomoravský kraj má zájem na udržení veřejnoprávního charakteru hustopečské nemocnice, která je od roku 2011 součástí krajského memoranda o poskytování zdravotnické lůžkové péče.

„Dnešní návštěva potvrzuje zájem kraje spolupracovat s městem Hustopeče na tom, aby tato nemocnice dál fungovala a měla veřejného zřizovatele. Teď se budou domlouvat konkrétní podmínky mezi zástupci města a kraje o tom, jak tento veřejný provoz bude v příštích letech vypadat. Umím si dobře představit fungování hustopečské nemocnice ve spolupráci s Nemocnicí Břeclav, je zde možnost provázání akutních i ambulantních výkonů a také zdravotnické péče a určitého typu sociální péče. Jsem přesvědčen, že kraj má lepší vyjednávací pozici směrem ke zdravotním pojišťovnám z hlediska budoucích smluvních vztahů pro zdejší zdravotnické zařízení. Zde v Hustopečích dlouhodobě chybí kapacity pro seniory. Umím si rovněž představit, že zde v nemocnici, respektive v bezprostředním okolí kraj do budoucna vystaví kapacitu pro seniory a ve zdejší nemocnici budeme aplikovat nový model zdravotně-sociálních lůžek, což je věc v České republice zatím nedořešená z hlediska financování. Společná pracovní skupina města a kraje by měla do poloviny února předložit výsledky své práce, aby je mohlo projednat únorové zasedání krajského zastupitelstva,“ řekl hejtman Hašek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.