Hejtman Hašek: Průzkum dopadů sucha v regionu bude pokračovat i v příštím roce

06.11.2015 16:18

Rada Jihomoravského kraje na jednání 5. listopadu 2015 schválila partnerství Jihomoravského kraje v projektu Centra výzkumu globální změny Akademie věd České republiky s názvem „Komplexní přístup pro monitorování a zmírnění dopadů sucha v regionu jižní Moravy“.

Hejtman Hašek: Průzkum dopadů sucha v regionu bude pokračovat i v příštím roce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Sucho je fenomén, který se v současnosti neřeší jen na krajské, ale také na národní úrovni. Jihomoravský kraj již v letošním roce podpořil tento projekt Akademie věd ČR, a co je podstatné, dohodli jsme se i na jeho pokračování v roce příštím,“ uvedl hejtman Michal Hašek. Jak následně dodal, v roce 2016 se tento projekt uskuteční s finanční participací kraje.

Centrum výzkumu globální změny Akademie věd ČR bude v rámci projektu v příštím roce provádět aktuální monitoring sucha na území všech okresů kraje a bude vytvářet a publikovat předpovědi sucha pro jižní Moravu. Centrum bude sledovat suché epizody na území kraje, posuzovat jejich ekonomické dopady na polní produkci a navrhovat opatření na zlepšení. Cílem by mělo být vypracování patřičných podkladů pro legislativní doporučení týkajících se sucha a adaptace na hydrometeorologické extrémy. „Bude se jednat o průzkum, který bude praktický především pro zemědělce a pro lidi, které může sucho postihnout v jejich ekonomické činnosti, a současně kvalitu života,“ shrnul hejtman Michal Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.