Hejtman Hašek podepsal smlouvu u Mohyly míru. Bude bitva

29.07.2015 9:10 | Zprávy

Až dva tisíce účastníků v dobových uniformách. Tak bude vypadat hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě nazvaná Austerlitz 2015. Hejtman Michal Hašek podepsal v úterý 28. července 2015 smlouvu o dotaci pro obec Prace ve výši 2 370 000 korun, a to spolu se starostou obce Janem Vovesným.

Hejtman Hašek podepsal smlouvu u Mohyly míru. Bude bitva
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

"Obec Prace obdrží od Jihomoravského kraje peníze na zajištění vzpomínkových akcí. Připomínáme si významné 210. výročí bitvy u Slavkova. Do Jihomoravského kraje zamíří celá řada domácích i zahraničních hostů, každoročně na rekonstrukci bitvy přicházejí tisíce lidí. Kraj se letos rozhodl významně finančně podpořit vzpomínkové akce. Věřím, že zdejší obce, kluby vojenské historie a všichni, kteří se zapojili do pořádání, s podporou kraje vše zvládnou, a začátkem prosince si jižní Morava důstojně připomene 210. výročí bitvy," uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Pokrytectví Víta Rakušana hory přenáší

9:15 Nacher (ANO): Pokrytectví Víta Rakušana hory přenáší

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnotám ministra vnitra Víta Rakušana