Hejtman Netolický: Seniorské organizace u nás mají dveře otevřené

15.12.2019 16:01

Hejtman Martin Netolický navštívil, stejně jako každý rok před vánočními svátky, setkání krajské organizace Seniorů České republiky, což je spolek, který byl dlouho znám jako Svaz důchodců České republiky. Pardubický kraj činnost spolku dlouhodobě finančně podporuje a pomáhá v jeho činnosti. V příštím roce například podpoří celodenní oslavy 30 let od vzniku spolku.

Hejtman Netolický: Seniorské organizace u nás mají dveře otevřené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický
reklama

„V rámci možností krajské samosprávy se dlouhodobě snažíme se seniorskými organizacemi spolupracovat a mají u nás dveře otevřené. V letošním roce jsme kromě příspěvku na činnosti zorganizovali zájezd na testovací železniční okruh ve Velimi, v minulosti to byl například výjezd na Sněžku či prohlídka tvrze Bouda,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se zavázal pro příští rok pomoci s organizací krajských oslav 30 let od vzniku této seniorské organizace.

Spolek Senioři ČR byl založen jako nestranické občanské sdružení s veřejně prospěšnou činností několika nadšenci v Praze v roce 1990. Až do roku 2017 vystupoval pod názvem Svaz důchodců ČR. Za svoje hlavní cíle si vytkl hájení oprávněných zájmů a požadavku důchodců, humanitární pomoc starším občanům a jejich společensko-kulturní vyžití.

Mezi hlavní náplně činnosti spolku patří obhajoba požadavků a zájmů starší generace a zdravotně postižených, spolupráce se všemi občanskými iniciativami a politickými stranami za účelem vytvoření optimálních životních podmínek starší generace, prosazování pravidelné valorizace důchodů v souladu s nárůstem životních nákladů a mezd, zdokonalení léčebné péče o starší občany a zlepšení a modernizace domovů seniorů a LDN, podpora vzniku pracovních příležitostí pro důchodce, organizování zájmových, turistických, společenských a kulturních akcí pro seniory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bajer (Soukromníci): Petr Bajer: Lze vyloučit, že nemají strojvůdci vedlejšáky?

16:04 Bajer (Soukromníci): Petr Bajer: Lze vyloučit, že nemají strojvůdci vedlejšáky?

Za železničními nehodami je podle Soukromníků nejen únava strojvůdců, ale nekoncepčnost na ministers…