Hejtman Petera: Chceme pokračovat v integraci pražské a středočeské veřejné dopravy

17.05.2016 16:36 | Zprávy
autor: PV

Jednotný dopravní systém Prahy a Středočeského kraje fungující na principu „1 jízdenka, 1 jízdní řád, 1 tarif, 1 síť“ – to je budoucnost veřejné dopravy na území obou krajů.

Hejtman Petera: Chceme pokračovat v integraci pražské a středočeské veřejné dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Petera

Jak bude postupovat integrace hromadné dopravy na území Středočeského kraje a hlavního města Prahy, jednali v pondělí 16. května středočeští radní na pravidelném zasedání. „Integrace je ekonomicky i dopravně nejefektivnější řešení veřejné dopravy. Rada doporučuje pokračovat v integraci dalších oblastí do připravovaného společného integrovaného dopravního systému (IDS) Středočeského kraje a Prahy. Aktuálně jsou v přípravě integrace oblasti Mělnicko II (Mělník–Kralupy), Mělnicko III (Mělník–Roudnice), Mělnicko IV (Mšeno a okolí), Lysá nad Labem, Milovice a okolí, a linky na trasách Praha–Kladno, Kladno–Slaný a Slaný–Praha,“ informoval hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Poté by v dalších etapách měla být postupně integrována do společné pražské a středočeské dopravy území měst Benešov, Beroun, Zdice, Čáslav, Hořovice, Kolín, Kouřim, Zásmuky, Kutná Hora, Uhlířské Janovice, Městec Králové, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neveklov, Sedlčany, Nový Knín, Dobříš, Nymburk, Sadská, Poděbrady, Příbram, Rakovník, Vlašim a Votice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.