Hejtman Petera: Muselo se revidovat napojení na dálnici D7, aby se minimalizoval zábor pozemků a zohlednily požadavky obyvatel

28.04.2016 18:29 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelé Středočeského kraje schválili výslednou variantu propojení dálnic D7 a D8.

Hejtman Petera: Muselo se revidovat napojení na dálnici D7, aby se minimalizoval zábor pozemků a zohlednily požadavky obyvatel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý hejtman Středočeského kraje Miloš Petera

Zastupitelé Středočeského kraje v pondělí 25. dubna projednali a schválili aktualizovaný záměr projektu Stavba II/240 a II/101, přeložka silnic v úseku D7–D8, I., II., III. etapa
a aktualizovanou technickou studii I. etapy včetně napojení přeložky silnice II/240 na dálnici D7 (dříve R7). „Přeložka silnic v úseku D7 a D8 je v podstatě propojením D7 a D8, které
v důsledku přinese obchvat Kralup nad Vltavou a několika dalších obcí. Vláda odsouhlasila, aby přípravu a realizaci stavby zajišťoval Středočeský kraj a financoval ji Státní fond dopravní infrastruktury,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Stavba II/240 a II/101, přeložka silnic v úseku D7–D8 je součástí plánovaného aglomeračního okruhu ve Středočeském kraji a její realizace bude rozdělena do tří etap:
I. etapa R7 MÚK (mimoúrovňová křižovatka) – obchvat Kralup nad Vltavou; II. etapa obchvat Kralup nad Vltavou; III. etapa obchvat Kralup nad Vltavou – D8 MÚK Dolany. Vybudováním nové spojovací silnice mezi D7 a D8 dojde k odlehčení centrální obytné části průjezdních úseků dotčených obcí od tranzitní dopravy. Dopravní situaci
v Kralupech nad Vltavou lze vyřešit pouze výstavbou obchvatu města včetně nového mostu přes Vltavu u Chvatěrub. Celá stavba má být zahájena v září 2020 a dokončena v prosinci 2023. Odhadované investiční náklady na I. etapu jsou zhruba 1,98 miliardy korun, na II. etapu 2,12 miliardy korun a na III. etapu přes 600 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička

19:02 Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.